Cestujúci prímestskými autobusmi môžu porovnávať zaplatené cestovné s reálnou cenou

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 21. septembra 2020, 15:02

Cestujúci v autobusoch prímestskej dopravy v Trnavskom kraji majú od začiatku septembra na cestovných lístkoch popri zaplatenej čiastke uvedenú aj reálnu výšku nákladov za dopravu, ktorú by zaplatili bez dotácie župy. Informoval o tom odbor dopravnej politiky Úradu Trnavského samosprávneho kraja s tým, že chce takto upriamiť pozornosť na výhodnosť a ekologickosť cestovania autobusmi. Kraj autobusovým dopravcom prispieva za služby vo verejnom záujme za najazdené kilometre.

(Autor: TTSK)

Napríklad pri preprave jedného cestujúceho zo zastávky Trnava – vodáreň do zastávky Pečeňady – rázcestie by cestovné bez dotácie stálo 1,86 eura. Cestujúci však podľa odboru dopravnej politiky zaplatí základné cestovné 1,05 eura, v prípade zľavneného cestovného zaplateného čipovou kartou je to 0,47 eura. Pri preprave zo zastávky Šaštín – Stráže do zastávky Skalica – železničná stanica je reálna cena cestovného 4,06 eura. Cestujúci platí základné cestovné vo výške 2,10 eura a v prípade zľavneného cestovného plateného čipovou kartou 0,99 eura.

Prímestskú autobusovú dopravu v Trnavskom kraji v súčasnosti zabezpečujú traja dopravcovia. V Trnave a okolí Arriva Trnava, na juhu kraja SAD Dunajská Streda a na Záhorí SKAND Skalica. Trnavský samosprávny kraj vyhlásil na jar verejné obstarávanie na zabezpečenie autobusovej dopravy v týchto troch regiónoch.

(SITA)

4 Shares

Najnovšie správy

Na Slovensku pribudlo ďalších 705 nakazených koronavírusom. Laboratóriá v pondelok otestovali 5 946 vzoriek. Počet úmrtí pacientov na ochorenie COVID-19…
  • 20.10.2020, 10:09
  • Spravodajstvo
utorok, 20. októbra 2020
Meniny má Vendelín, zajtra Uršuľa