Prevencia kriminality sa počas leta venovala deťom z CM-školy

  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
  • 5. septembra 2020, 00:02

Počas letných prázdnin zavítali každú stredu do priestorov Mestskej polície v Piešťanoch deti z letného tábora CM-školy. Pozreli si priestory policajného auta, zistili, ako fungujú majáky na služobnom vozidle.

K mestským policajtom zavítali deti z letného tábora CM-školy. (Autor: (MsP))

Niektorí si vyskúšali putá, prezreli si služobnú výzbroj a výstroj mestskej polície, mali možnosť umiestniť blokovacie zariadenie na koleso motorového vozidla. O práci polície a na zvedavé otázky im odpovedala Viera Dominová. Na záver si vyskúšali rôzne druhy okuliarov simulujúcich stav opitosti, únavy, príp. stav pod vplyvom omamnej látky, pričom boli informovaní o nebezpečnosti jazdy pod vplyvom návykovej látky.

Za odmenu, že navštívili mestskú políciu a vypočuli si zaujímavosti i z praxe jej príslušníkov, dostali z referátu prevencie kriminality rôzne reflexné predmety, ktoré využijú hlavne na cestách do školy či už pešo alebo na bicykli.  

Viera Dominová

4 Shares

Najnovšie správy

Pred časom sa na sociálnej sieti Facebook objavila zaujímavá otázka. Ako sa vlastne volá potok, ktorý preteká Piešťanmi? Je to…
  • 06.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Obrovská radosť zavládla v piešťanskom útulku, keď koncom februára do tamojšej brány dorazili palety plné krmiva a čistiacich prostriedkov. Zvieratá…
  • 06.03.2021, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 6. marca 2021
Meniny má Radoslav, Radoslava, zajtra Tomáš