Vojaci prišli o storočnú lipu, Pobedimčania o vzrastlý smrek

  • Piešťanský týždeň / počasie / Spravodajstvo / Región
  • 1. septembra 2020, 00:01

Veterná smršť, ktorá sa prehnala regiónom v nedeľu 30. augusta večer polámala viaceré stromy aj konáre vzrastlých velikánov. Zrejme najväčším z nich bola viac ako storočná lipa, ktorá sa zlomila v areáli vojenských kúpeľov v Piešťanoch tak, že poškodila ohradu športoviska. Veľký orech sa zlomil aj pri chodníku do Tesca a o smrek prišli Pobedimčania.


V areáli vojenských kúpeľov padla po veternej smršti viac ako storočná lipa. (Autor: vd)

V Pobedime  dobrovoľných hasičov zavolala obyvateľka obce, keď pri jej rodinnom dome padol na cestu  zlomený smrek. Konáre bránili v premávke. Šiesti príslušníci DHZO Pobedim spadnuté konáre popílili a odpratali z cesty.

V Pobedime príslušníci DHZO odpratávali zlomený smrek.

Idúc okolo areálu piešťanskej Horezzy si viacerí náhodní chodci či vodiči mohli všimnúť spúšť, ktorá sa nachádzala za plotom bývalého Vojenského kúpeľného ústavu v Piešťanoch. Víchor tam „rozčesol“ viac ako storočnú lipu. Pri páde časti stromu sa poškodilo oplotenie športoviska a aj jeho vybavenie. Strom bol zjavne „chorý“, takže nárazový vietor, ktorý sa do neho oprel, spôsobil jeho nezvratnú devastáciu. Popadané konáre a hrubé časti kmeňa odstraňovala početná skupina pilčíkov. Bola to riadna fuška.

Pohľad na padnutú časť stromu v areáli piešťanskej Horezzy.
Spadnutá lipa poškodila oplotenie a športové prvky.
Pilčíci sa v pondelok 31. augusta v Piešťanoch „namakali“
Pohľad na víchrom poškodený viac ako storočný velikán – škoda tej lipy…

(vd), foto autor/DHZO Pobedim

75 Shares

Najnovšie správy

Na Slovensku pribudlo ďalších 705 nakazených koronavírusom. Laboratóriá v pondelok otestovali 5 946 vzoriek. Počet úmrtí pacientov na ochorenie COVID-19…
  • 20.10.2020, 10:09
  • Spravodajstvo
utorok, 20. októbra 2020
Meniny má Vendelín, zajtra Uršuľa