Tenistka Soňa Depešová majsterkou Slovenska

V termíne od 20.-24.8.2020 sa v priestoroch Tenisového klubu Kúpele Piešťany na Bellušovej ulici konali Letné majstrovstvá Slovenska v kategórii mladších žiakov.

Soňa Depešová sa stala dvojnásobnou majsterkou SR. © TK Kúpele Piešťany

Prvé miesto vyhrala Piešťanka Soňa Depešová, ktorá vo finálovom zápase porazila súperku Natáliu Kročkovú z TC Empire Trnava v dvoch setoch 6:4 a 6:1. S touto hráčkou zároveň vyhrali prvé miesto aj vo štvorhre, kde si vo finále poradili s hráčkami Stellou Cinkaničovou (TK Mladosť Košice) a  Nelou Kuriľákovou (TK Profitennis Academy Prešov) v dvoch setoch 6:3 a 6:1.

Aktuálnu dvojnásobnú majsterku Slovenska trénuje Marek Hrehorčík, ktorý  ju pripravuje na všetky turnaje. Soňa Depešová sa už zúčastňuje turnajov vo vyššej kategórii starších žiačok, kde vyhrala turnaj v triede C v Piešťanoch, na turnaj v Prievidzi v triede A obsadila 3. miesto a na turnaji v Trnave v triede A druhé miesto.

Začiatkom roka sa zúčastnila ako reprezentantka SR  kvalifikačného turnaja majstrovstiev Európy U12 v Kyjeve, kde spolu s dievčatami tiež pod vedením Marek Hrehočíka obsadili 3. miesto.