PIEŠTANY: Mesto Piešťany má záujem o finančnú výpomoc od štátu

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 21. augusta 2020, 14:00

Primátor Piešťan Peter Jančovič navrhuje prijatie pôžičky od ministerstva do výšky 604-tisíc eur na eliminovanie výpadku podielových daní. Peniaze chce použiť na investičné akciePeter Jančovič - primátor mesta Piešťany (Autor: pror)

Mesto Piešťany sa bude uchádzať o návratnú finančnú výpomoc určenú samosprávam od ministerstva financií do výšky 604 tisíc eur. Radnica chce peniaze z pôžičky použiť na investičné akcie, ktoré boli zaradené do rozpočtu mesta na tento rok. Vyplýva to z návrhu primátora Petra Jančoviča, ktorý predkladá na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch.

Piešťany prišli v dôsledku pandémie COVID-19 o 604-tisíc eur z podielových daní. Vláda vyhradila na poskytnutie bezúročných pôžičiek samosprávam takmer 200 miliónov eur. Pôžičky sa budú poskytovať na základe žiadosti obce alebo vyššieho územného celku maximálne do výšky výpadku dane z príjmov fyzických osôb za rok 2020. Obce a vyššie územné celky môžu o návratnú finančnú pomoc žiadať do 31. októbra 2020.

Primátor Jančovič navrhuje peniaze použiť na financovanie rekonštrukcie lávky na Krajinskom moste vo výške 226-tisíc eur, na technológiu kuchyne v ZŠ E. F. Scherera vo výške 156-tisíc eur, rekonštrukciu parkoviska na Nálepkovej ulici v čiastke 53-tisíc eur a na refundáciu čiastky za parkovacie automaty vo výške 171-tisíc eur. Poslanci mestského zastupiteľstva budú o návrhu na prijatie finančnej výpomoci rokovať na budúci týždeň.

Prvá splátka návratnej finančnej výpomoci by v prípade jej získania bola hradená v roku 2024, posledná do 31. októbra 2027. Ministerstvo financií ráta s tým, že v tom čase by už príjmy samospráv mali byť konsolidované.

sita

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 21. apríla 2024
Meniny má Ervín, zajtra Slavomír