Zápas Piešťan s Dunajskou Stredou kvôli koronavírusu odložený na neurčito

Slovenský futbalový zväz na základe podozrenia na pozitívny test na COVID-19 v jednom z mužstiev Fortuna ligy odkladá zápasy účastníkov Fortuna ligy v najbližšom kole Slovnaft Cupu, ktorý spadá pod gesciu SFZ, na neurčito. Druhé kolo pohára je na programe počas tohto týždňa v utorok a v stredu, tj. 18. a 19. august 2020 a teda zvyšné stretnutia sa odohrajú podľa rozpisu. SFZ chce týmto krokom predísť prípadnému šíreniu koronavírusu vo fortunaligových tímoch, najmä tých, ktoré hrajú v európskych pohárových súťažiach a zároveň aj v regionálnych kluboch.

Ilustr. foto © PFK

SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a naďalej sa bude nimi riadiť. SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne reagovať z pozície strešného orgánu slovenského futbalu. O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webového sídla www.futbalsfz.sk a oficiálnych kanáloch na sociálnych sieťach.

Tým pádom sa v plánovanom termíne neuskutoční pre PFK Piešťany futbalový sviatok. V stredu mali privítať na domácom trávniku fortunaligistu z Dunajskej Stredy.

,,Sme z tejto správy smutní, veľmi sme sa tešili. Verím, že náhradný termín bude známy čo najskôr a verím, že nebudú prijaté drastické obmedzenia, aby si takýto sviatok futbalu mohli užiť aj diváci naplno. Zakúpené lístky na zápas zostávajú v platnosti aj na preložený zápas. „, hovorí Ján Stachura.

TS PFK

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín