Piešťanci privítajú Dunajskú Stredu, fanúšikovia chystajú kotol

V stredu 19. augusta príde do Piešťan v rámci pohárového zápasu súper z Dunajskej Stredy. PFK Piešťany tak v druhom kole po mnoho rokoch privítajú elitného súpera, ktorý je v tomto roku považovaný za najväčšieho vyzývateľa Slovana Bratislava v boji o celkový triumf.

Piešťanských futbalistov čaká domáci šláger s fortunaligovou Dunajskou Stredou. © PFK Piešťany

Rezervácia vstupeniek prebiehala na stránke pfkpiestany.sk až do nedele. V pondelok medzi 10 až 20. hodinou si fanúšikovia môžu prísť vyzdvihnúť rezervované vstupenky. Ostatné sú k dispozícii v predpredaji počas utorka a stredy. Viac informácii na webe klubu. Predstavitelia Dunajskej Stredy zatiaľ nespresnili či sa chystajú fanúšikovia zo Žitného ostrova.

S iniciatívou vytvoriť kotol prišla skupina miestnych fanúšikov z Piešťan a okolia, ktorí chcú počas zápasu vytvoriť kotol, ktorý bude slušne a vytrvalo fandiť a vytvorí tak v hľadisku „dvanásteho hráča“. Na čele iniciatívy stojí Filip Foltýn, ktorý na sociálnej sieti vytvoril udalosť, kde pozýva do kotla všetkých záujemcov o fandenie – vrátane malých i veľkých. „S kamarátmi sme dostali nápad, že zorganizujeme kotol a poženieme hráčov za dobrým výsledkom. Boli by sme radi, keby si aj ty prišiel do kotla, zavolal svojich kamarátov a spolu by sme vytvorili atmosféru, ktorú by hráči určite ocenili,“ píše sa na pozvánke udalosti. Klub PFK Piešťany zasponzoroval túto iniciatívu kúpou bubna a rapkáčov. Prezident futbalového klubu sa na zápas teší. ,,Týmto by som rád pozval všetkých nadšencov futbalu alebo športu, aby si našli cestu na štadión a prišli povzbudiť našich hráčov v boji o čo najlepší výsledok,“ hovorí Ján Stachura. Do tretieho kola Slovnaft Cupu postúpi víťaz stretnutia. Po prípadnej remíze  po 90 minútach budú nasledovať pokutové kopy.

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor