Zverejnili vizualizácie pavilónov Kolonádového mosta po rekonštrukcii

Rekonštrukcia Kolonádového mosta v Piešťanoch sa blíži do finále. Radnica zverejnila vizualizácie pavilónov oboch strán mosta tak, ako budú vyzerať po dokončení.

V priestoroch od mesta si nájde svoje nové priestory informačné centrum. (Autor: Architektonický ateliér BP)

V pavilóne A na strane od mesta získa svoje nové priestory Piešťanské informačné centrum a na kúpeľnej strane v pavilóne B sa priestory zmenia na galerijné centrum mestského kultúrneho strediska.

V priestoroch od mesta si nájde svoje nové priestory informačné centrum.

Podľa projektu a zverejnenej vizualizácie sa v priestoroch pavilónu A bude nachádzať kuchynka, WC, veľkoplošná obrazovka a informačné tablety. Svoje pracovisko si tu nájdu zamestnanci Piešťanského informačného centra, ktorí doposiaľ sídlia v objekte na Pribinovej ulici.

Ako primátor Peter Jančovič na poslednom mestskom zastupiteľstve informoval poslancov, v priestoroch súčasného Piešťanského informačného centra by v budúcnosti mohla vzniknúť reprezentatívna sobášna sieň, ktorú ako samostatný priestor kúpeľné mesto doposiaľ nemá.

V pavilóne zo strany kúpeľov vznikne výstavná galéria.

V pavilóne B budú osadené závesné systémy a výstavné panely. Pavilón si má po dokončení prevziať mestské kultúrne stredisko, ktorému bude slúžiť ako galéria.

V pavilóne zo strany kúpeľov vznikne výstavná galéria.

Rekonštrukcia mosta sa začala 12. júna minulého roka a podľa zmluvy mala trvať 15 mesiacov. Z dôvodu omeškania dodávok materiálu počas jarných mesiacov z dôvodu pandemických opatrení sa termín dokončenie posunul až na záver októbra.

V pavilóne zo strany kúpeľov vznikne výstavná galéria.

Kolonádový most je neodmysliteľný symbol mesta a patrí k vrcholu funkcionalistickej architektúry nielen na Slovensku, ale i v medzinárodnom kontexte. Medzinárodnou úniou architektov bol totiž zaradený medzi najzaujímavejšie funkcionalistické stavby sveta. Patrí k najdlhším krytým mostom na Slovensku. Bol vybudovaný v rokoch 1931 až 1933. Je zapísaný v Ústrednom zozname pamiatkového fondu ako národná kultúrna pamiatka nachádzajúca sa v pamiatkovej zóne mesta Piešťany. Tento objekt je taktiež navrhnutý na zápis do Svetového zoznamu pamiatok takzvaného Moderného hnutia. Pôvodný účel stavby bol promenádny a cestný most s predajňami umeleckých predmetov a s miestnosťou na podávanie liečivej vody podľa architekta diela Ing. arch. Emila Belluša.

Po dokončení rekonštrukcie čaká vedenie mesta doriešiť problémy s jeho statikou. Podľa informácií z radnice sú podmyté dva piliere mosta a bude ich nutné čo najskôr zabezpečiť.

466 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 26.09.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Svojho času kráčali po týchto chodbách pracovníci spoločnosti Figaro, o niekoľko desiatok rokov to boli napríklad aj študenti Strednej odbornej…
  • 26.09.2020, 11:00
  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy / Piešťany
Dom umenia, ktorý spadá pod umelecký súbor Lúčnica, znova privíta tanečníkov i hudobníkov tohto legendárneho a mimoriadne obľúbeného folklórneho telesa.…
  • 26.09.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Piešťany
V piešťanskom mestskom parku zažijete dnes a zajtra ukážky historickej lukostreľby, turnaj rytierov na koňoch aj sokoliarske a šermiarske vystúpenia.…
  • 26.09.2020, 10:09
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / História / Spravodajstvo
sobota, 26. septembra 2020
Meniny má Edita, zajtra Cyprián