Piešťanky v basketbalovej reprezentácii do 15 rokov

Slovenská basketbalová reprezentácia dievčat U15 sa od 3. do 8. augusta zišla v Piešťanoch. Družstvo sa systematicky začalo pripravovať na Majstrovstvá Európy do 16 rokov v roku 2022, a s najväčšou pravdepodobnosťou aj na EYOF 2022 v Banskej Bystrici (čaká sa na rozhodnutie Európskeho Olympijského Výboru o vekovej kategórii pre basketbal).

Vo výbere boli aj hráčky z Piešťan Kristína Dzurová, Emma Zuzana Havrikanič a Nina Macurová. (Autor: Tomáš Horký)

Tréner národného družstva Peter Jankovič si do Piešťan pozval 16 hráčok, pre ktoré spolu s realizačným tímom pripravili päťdňový tréningový kemp namiesto pre koronu zrušeného júnového kempu a turnaja. Vo výbere boli aj hráčky z Piešťan Kristína Dzurová, Emma Zuzana Havrikanič a Nina Macurová.

„ Som veľmi rád, že nám SBA umožnila toto stretnutie. Bolo to naše prvé sústredenie, na ktorom sme sa zamerali hlavne na spoznávanie koncepcie, na ktorú budeme nadväzovať v budúcnosti. Dievčatá boli rady, že sa mohli zísť a zatrénovať si pred začiatkom prípravy na novú sezónu,“   povedal na margo prípravy tréner reprezentačného družstva U15 Peter Jankovič.

Piešťany sa s ich zázemím stávajú obľúbeným prostredím pre reprezentačné sústredenia. V júni tu absolvovala mesačnú prípravu ženská reprezentácia, v závere júla sa tu pripravovali aj slovenskí basketbalisti.

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín