Ani koronakríza otcov a ich deti nezastrašila

  • Kultúra a spoločnosť / Reportáž
  • 8. augusta 2020, 00:01

Nik sa tam nenudil. Otcovia sa naplno venovali svojim deťom v duchu hesla: „S tebou ma baví svet!“ Opäť po roku si tatinovia vzali svojich synov i dcéry, nabalili ruksaky a vypravili sa za dobrodružstvami do slovenskej prírody. Spolu prežili chvíle radosti, neočakávaných stretnutí a kamarátstiev v Terchovej.

Toto je celá partia tohtoročného už deviateho ročníka SMBS. Otcovia a ich deti sa opäť vybrali do Terchovej. (Autor: archív Dušana Kráľoviča)

O fantastickej akcii, ktorej organizátor Dušan Kráľovič z Veľkého Orvišťa dal skratku SMSB a ktorá tento rok vstúpila do svojho deviateho ročníka, nám porozprával samotný iniciátor podujatia: „Nakoľko mi pandemická situácia nedovolila zorganizovať akciu SMBS v tradičnom termíne pred koncom školského roka, skúsil som osloviť tatkov cez prázdniny. Dovolenky robia svoje, to sa ukázalo aj na účasti. Bolo nás sedemdesiat kusov – 27 chlapov a 43 detí.“

Tatinovia si svoje ratolesti užili v dňoch 22. až 27. júla. Opäť sa vybrali do obľúbenej Terchovej. Päť dní s hrami, súťažami, rozcvičkami, túrami a tradičnou olympiádou, kde víťazom je vlastne každý, ich naplnili pozitívnou energiou a priniesli im zážitky, na ktoré sa nezabúda. Hneď v úvode, keď je ešte síl najviac, zvolil Kráľovič najťažšiu túru – cez Jánošíkove diery okolo Veľkého Rozsutca do obce Štefanová. Tento rok bola jednotnou farbou na tričkách s logom podujatia – lososová. Takže na zelených stráňach i v kopcoch sa všetci dobre videli. „Po pätnásťkilometrovej túre som všetky deti odmenil veľkým množstvom dukátov, aby si v našom obchode mohli nakúpiť čo najviac dobrôt,“ uviedol organizátor.

Druhá túra bola už iba taká prechádzka na Veľký Kriváň. „Na záver akcie sme tradične mali Olympiádu pre deti. Všetci tatkovci sa zapojili do diania a pomáhali pri rôznych disciplínach. Samozrejme, každé dieťa dostalo zaslúženú medailu. Aj keď nás bolo o polovicu menej ako vlani, viem, že akcia dopadla na jednotku. Budúci rok budeme mať výročný desiaty ročník, tak sa už teraz snažím hľadať niečo, kde budeme spokojní,“ dodal Kráľovič.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica