Športové leto v Piešťanoch a okolí v plnom prúde

  • Editoriál / Spravodajstvo / Blogy
  • 5. augusta 2020, 00:01

Prvú polovicu leta máme za sebou a vyzerá to tak, že sa opäť naplno rozbehlo aj športové dianie v Piešťanoch a okolí. Azda avizovaná druhá vlna koronavírusu opäť nespomalí, nedajbože nezastaví, to, čo máme tak radi. A už v sobotu sa pobeží nočnými Piešťanmi na obľúbenej akcii Piešťany Night City Run.

V sobotu sa opäť pobeží nočnými Piešťanmi. (Autor: archív (jbš)) © archív (jbš)

Už mesiac júl bol veľmi bohatý na zaujímavé podujatia, ktoré stáli za pozornosť. Či už to boli majstrovstvá Slovenska v malom futbale s rekordnou účasťou, alebo tradičná kanoistická regata na Lodenici, ale aj tenisové turnaje v oboch piešťanských tenisových centrách, na ktorých sa predstavila slovenská špička.

Dovolím si tvrdiť, že doterajší vrchol leta priniesla uplynulá sobota a triatlon Slovakman 226, ktorý tradične patrí k piešťanskému letu. Pre mňa je to jedna z najlepších akcií, aká sa v kúpeľnom meste koná. Vidieť podávať enormne vytrvalé výkony nadupaných profesionálov či nadšených amatérov na 226-kilometrovej trati zloženej z plávania, cyklistiky a behu je samo o sebe veľkým lákadlom. Že je to divácky atraktívne podujatie ani nemusím hovoriť, samotná účasť počas celej soboty hovorí sama za seba.

A čo nás čaká v auguste?

Napríklad už v sobotu sa pobeží nočnými Piešťanmi na obľúbenej akcii Piešťany Night City Run, ktorá každoročne priláka množstvo bežeckých nadšencov. Veľký futbalový sviatok čaká aj hráčov PFK Piešťany. Tí v prvom kole Slovnaft Cupu vyhrali vo Veľkých Ripňanoch 1:0, čím si zaistili postup do ďalšej fázy. V druhom kole, 19. augusta, privítajú na domácom trávniku elitný slovenský tím a účastníka Fortuna ligy – DAC 1904 Dunajská Streda.

V regióne už o týždeň odštartuje futbalová sezóna 2020/2021 v nižších súťažiach a vo štvrtok 13. augusta vyvrcholí aj piešťanská TOP liga v malom futbale. Počas posledného augustového víkendu sa na Sĺňave uskutočnia Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov vo vodnom lyžovaní a takisto Black Swans Akvatlon 2020.

Pevne verím, že sa nič nevymkne spod kontroly, všetci sa budeme správať zodpovedne, aby nemuseli prísť ďalšie reštrikcie, ktoré môžu toto športové vyžitie opäť obmedziť.

30 Shares

Najnovšie správy

utorok, 29. septembra 2020
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím