Na výsadbe učia deti krúžkovať vtáčiky

Ani počas prázdnin neutíchol záujem detí o život našich operencov. Prednášky v ornitologickom stacionári CHVÚ – Výsadbe na piešťanskej Sĺňave si aj minulý týždeň vypočuli z úst ornitológov Ericha Kubicu a Štefana Šišku. Obaja od detstva spolupracovali s nadšeným piešťanským ornitológom, už nebohým Viliamom Kubánom, a spolu s ním sa podieľali na založení „Kubánovej výsadby“.

Erich Kubica a Štefan Šiška približujú základy ornitológie zaujímavou formou. (Autor: archív Ericha Kubicu)

Dnes pokračujú v jeho diele aj zaujímavými prednáškami, ktoré sú spojené s odchytom a krúžkovaním vtáctva. Deťom približujú život v prírode, lásku k nej a jej ochranu. V deťoch zostanú nezabudnuteľné zážitky, keď vtáčika s ornitologickým krúžkom pustia opäť na slobodu so želaním šťastného letu. Takýmto spôsobom mohli uvidieť aj okrúžkovať rôzne vtáčiky, napríklad drozda čvikotavého, ktorý vyletel z hniezda v rezervácii. „Ukážky odchytu a krúžkovania mali možnosť v minulom týždni zažiť deti z táborov v Piešťanoch a v Trnave,“ uviedol Erich Kubica.

„Prednášky spojené s odchytom a krúžkovaním vtáctva poriadame na požiadanie buď e-mailom, alebo si ich môžu objednať telefonicky na čísle 0903/441 660. Krásne zážitky mali doposiaľ stredoškoláci z Moravy, deti z denných táborov z Piešťan, Bratislavy, Trnavy a z Chorvátskeho Grobu. Záujem majú i seniori z Univerzity tretieho veku z Partizánskeho. Vďaka ochrane areálu a manažmentu je krásna príroda relaxom na dušu každého milovníka prírody,“ dodal Kubica.

35 Shares

Najnovšie správy

Neprešiel ani týždeň a vymletý svah pri piešťanskom hypermarkete Tesco na nadjazde ponad železnicou cestári opravili tak, ako sľúbili čitateľom…
  • 05.08.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 5. augusta 2020
Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína