Svah, ktorý vymleli dažde, opravia

Zrejme po prívalových dažďoch sa v minulých dňoch poškodil svah na nadjazde ponad železnicu v Piešťanoch. K zosunu svahu prišlo pozvoľne. Cesta je zatiaľ nepoškodená, no je otázkou času, kedy sa môže asfalt odtrhnúť.

Svah na nadjazde pri Tescu vraj spevnia v najbližších dňoch hrubým kamenivom (Autor: vd)

Miesto, kde k zosuvu došlo, sa nachádza v úrovni vchodu do Tesca a chodci prichádzajúci po nadjazde ho často používajú ako skratku do hypermarketu. Oslovili sme preto správcu cesty, aby nám odpovedal na naše otázky prostredníctvom hovorcu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). K záležitosti sa vyjadrili príslušní odborníci z Odboru dopravnej politiky Úradu TTSK.

Kedy približne podľa vás došlo k zosuvu svahu?

K aktuálnemu vymletiu, nie zosuvu, svahu došlo pred dvomi týždňami. Problém s týmto svahom však nevznikol teraz a ani v súvislosti s prívalovými dažďami. Zaoberáme sa ním už dlhšiu dobu, pričom aktívne komunikujeme s dopravným inšpektorátom a majiteľom obchodného centra. Ako spomínate v článku, jedným z dôvodov, prečo došlo k vymletiu svahu, je fakt, že chodci si touto trasou skracujú cestu k nákupnému centru. Týmto spôsobom dochádza k nepretržitému lokálnemu oslabovaniu svahu a v dôsledku výdatných zrážok k jeho vymletiu.

Akým spôsobom a v akom termíne to správca cesty začne riešiť a kedy predpokladá ukončenie prác a v akom rozsahu?

Správa a údržba ciest TTSK v najbližších dňoch začne s odstraňovaním následkov a svah bude sanovaný hrubým kamenivom, čo výrazne prispeje k jeho spevneniu.

Koľko finančných prostriedkov si približne vyžiada sanácia?

Oprava bude hradená z rozpočtu Správy a údržby ciest TTSK a konečná suma bude známa až po dokončení prác.

9 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 30. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom priateľstva. Meniny má Libuša.
  • 30.07.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 30. júla 2021
Meniny má Libuša, zajtra Ignác