Rekonštrukcia lávky na Krajinskom moste sa začala

Minulý týždeň Mesto Piešťany informovalo, že lávku ponad Váh oficiálne odovzdalo firme Lumiza, s.r.o. Žilina, ktorá sa v nasledujúcich mesiacoch má postarať o jej rekonštrukciu. A obnova sa už aj začala. V stredu 29. júla už pracovníci robili v úseku pod Červenou vežou.

Foto: am

Lávka, ktoré je od roku 2015 v zlom technickom stave a od 28. novembra 2019 pre chodcov a cyklistov uzatvorená, je od minulého štvrtka odovzdaná realizátorovi rekonštrukcie. Práce na lávke sa mali začať v stredu 29. júla, pričom s opravami sa začalo na kratšom úseku lávky od ramena Váhu. Zhotoviteľ sa zaviazal rekonštrukčné práce ukončiť do šiestich mesiacov od prevzatia staveniska.

Dielo bude zhotovené v troch etapách. Lávku začnú opravovať na kratšej časti nad obtokovým ramenom Váhu v dĺžke 68 metrov. Druhá etapa prác bude pokračovať na polovici časti lávky ponad hlavným ramenom Váhu v dĺžke 90 metrov a záver prác bude prebiehať na zvyšnej časti smerom do centra mesta.

Rekonštrukčné práce na lávke budú spočívať v očistení od hrubých nečistôt a usadenín, mechanickom očistení konštrukcií a potrubí od pôvodných náterov a následnej aplikácii náterov konštrukcie lávky. Práce budú zakončené montážou pochôdznych panelov, krycích panelov a osvetlením.

Cena rekonštrukcie oceľovej lávky pre peších a cyklistov je 608 – tisíc eur.

Zdroj: piestany.sk

100 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí. 
  • 04.08.2020, 09:16
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Na Slovensko dorazila v utorok 28. júla rozsiahla búrková línia. Sprevádzali ju mimoriadne silné nárazy vetra a prívalové zrážky. Stromy…
  • 04.08.2020, 10:52
  • Piešťanský týždeň / počasie / Spravodajstvo / Región
utorok, 4. augusta 2020
Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia