V Piešťanoch sa zišla slovenská tenisová elita

V Piešťanoch sa počas uplynulých dní zišla slovenská tenisová špička. Ženy sa predstavili na turnaji Piešťany Ladies Open 2020 v areáli TK Kúpele Piešťany a muži zase súťažili na HSC Cupe 2020 v HS Centre.

Filip Horanský nestačil v mužskom finále na Lukáša Kleina. © STZ

Chantal Škamlová sa stala víťazkou tenisového turnaja Piešťany Ladies Open 2020. Ako štvrtá nasadená zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Annu Karolínu Schmiedlovú 6:4, 7:6 (1). V napínavom finále predviedli súperky množstvo pekných dlhých výmen, no obe hneď od úvodu často strácali svoje podanie a v prvých piatich gemoch nevyužila vlastný servis ani jedna z nich.

Tereza Mihalíková s Romanou Čisovskou sa stali víťazkami štvorhry na turnaji Piešťany Ladies Open 2020. V nedeľnom finále ako dvojky pavúka zdolali najvyššie nasadenú dvojicu Chantal Škamlová, Michaela Hončová 2:6, 6:3, 10-6. Zaujímavosťou finálového duelu bolo, že proti sebe stáli Tereza Mihalíková so Chantal Škamlovou. Na predchádajúcom turnaji v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna spolu totiž získali titul.

Lukáš Klein sa stal víťazom dvojhry na tenisovom turnaji HSC Cup 2020 v Piešťanoch. Ako piaty nasadený zdolal v nedeľnom finále druhého hráča podujatia Filipa Horanského v dvoch setoch 7:5 a 7:6 (5).

Filip Polášek s Lukášom Kleinom, najvyššie nasadený pár na turnaji HSC Cup Piešťany 2020, zvíťazili vo finále nad dvojkami pavúka Krištofom Minárikom, Jánosom Feketem 7:5, 6:2. Pre oboch hráčov z víťaznej dvojice to bol už druhý deblový titul v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna.

16 Shares

Najnovšie správy

Pred časom sa na sociálnej sieti Facebook objavila zaujímavá otázka. Ako sa vlastne volá potok, ktorý preteká Piešťanmi? Je to…
  • 06.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Obrovská radosť zavládla v piešťanskom útulku, keď koncom februára do tamojšej brány dorazili palety plné krmiva a čistiacich prostriedkov. Zvieratá…
  • 06.03.2021, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 6. marca 2021
Meniny má Radoslav, Radoslava, zajtra Tomáš