Veslári na majstrovstvách SR úspešní

Po uvoľnení opatrení sa v poslednú júnovú sobotu uskutočnili v Bratislave na Zemníku majstrovstvá Slovenska na skifoch pre starších žiakov, dorast, juniorov a ženy, zároveň prebiehal aj meraný tréning pre mužov na skife a dvojskife.

Veslárom z VK Sĺňava Piešťany sa na Zemníku darilo. © VK Sĺňava Piešťany

Počasie bolo priam dokonalé, hoc teploty okolo 30C pretekárom moc nesedeli, no úplné bezvetrie a perfektne pripravená dráha naznačovali, že každý pretekár vydá zo seba maximum.

Z piešťanských pretekárov si titul majster Slovenska na skifoch vyjazdili v kategórii dorastenec Peter Strečanský, dorastenka Sofia Gono druhé miesto vybojovala Aneta Ferencová a medzi ženami dominovala naša reprezentantka Viktória Zruttova. V kategórii starších žiakov ročník 2007 dominoval náš klub a chlapci vybojovali všetky tri najcennejšie kovy, prvý Viktor Jurga, druhý Alex Klein a tretí Oskar Gono. V ročníku 2006 starších žiakov na druhom mieste skončil Marcel Škulec. Medzi žiačkami to bolo podobné ako u chlapcov a naše dievčatá ukázali aké sú bojovníčky. S absolútnym prehľadom Simonka Weiszová vyhrala v ročníku 2006, tretia doveslovala Grétka Malíková. V ročníku 2007 si prvenstvo uchmatla pre seba najmladšia účastníčka pretekov iba 12 ročná Emka Vavrová a na druhom mieste v tejto kategórii doveslovala Sára Kováčová.

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Obrovská radosť zavládla v piešťanskom útulku, keď koncom februára do tamojšej brány dorazili palety plné krmiva a čistiacich prostriedkov. Zvieratá…
  • 06.03.2021, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Pred časom sa na sociálnej sieti Facebook objavila zaujímavá otázka. Ako sa vlastne volá potok, ktorý preteká Piešťanmi? Je to…
  • 06.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
sobota, 6. marca 2021
Meniny má Radoslav, Radoslava, zajtra Tomáš