Veslári na majstrovstvách SR úspešní

Po uvoľnení opatrení sa v poslednú júnovú sobotu uskutočnili v Bratislave na Zemníku majstrovstvá Slovenska na skifoch pre starších žiakov, dorast, juniorov a ženy, zároveň prebiehal aj meraný tréning pre mužov na skife a dvojskife.

Veslárom z VK Sĺňava Piešťany sa na Zemníku darilo. © VK Sĺňava Piešťany

Počasie bolo priam dokonalé, hoc teploty okolo 30C pretekárom moc nesedeli, no úplné bezvetrie a perfektne pripravená dráha naznačovali, že každý pretekár vydá zo seba maximum.

Z piešťanských pretekárov si titul majster Slovenska na skifoch vyjazdili v kategórii dorastenec Peter Strečanský, dorastenka Sofia Gono druhé miesto vybojovala Aneta Ferencová a medzi ženami dominovala naša reprezentantka Viktória Zruttova. V kategórii starších žiakov ročník 2007 dominoval náš klub a chlapci vybojovali všetky tri najcennejšie kovy, prvý Viktor Jurga, druhý Alex Klein a tretí Oskar Gono. V ročníku 2006 starších žiakov na druhom mieste skončil Marcel Škulec. Medzi žiačkami to bolo podobné ako u chlapcov a naše dievčatá ukázali aké sú bojovníčky. S absolútnym prehľadom Simonka Weiszová vyhrala v ročníku 2006, tretia doveslovala Grétka Malíková. V ročníku 2007 si prvenstvo uchmatla pre seba najmladšia účastníčka pretekov iba 12 ročná Emka Vavrová a na druhom mieste v tejto kategórii doveslovala Sára Kováčová.

TS

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica