Masters cyklisti pretekali v Martine, o týždeň ich čakajú preteky v okolí Piešťan

V dňoch 18. – 19. júna sa v okolí Martina konali etapové preteky Slovenského pohára Masters – Merida Road Cup v cestnej cyklistike.

Piešťanskí cyklisti v družnej debate na pretekoch v Martine. © CK Piešťany

Toto podujatie, ako dvoj – etapové preteky sa uskutočnili v peknom kopcovitom prostredí Veľkej Fatry. Preto, že to boli etapové preteky, poradie sa určovalo z výsledkov a sčítaním časov z oboch dní – etáp.

V sobotu cyklisti absolvovali etapu zo štartom v Hornom Kalníku cez Turčianske Jaseno, Záborie, Dražkovce, Tomčany, Martin, Dražkovce, Dolný Kalník, Horný Kalník. Dĺžka okruhu bola 12,2 km s cieľom na vrchole kopca za obcou Horný Kalník. Jednotlivé vekové skupiny absolvovali predpísaný počet okruhov.

V nedeľu sa v druhej etape  pretekalo na okruhu v Belá – Dulice cez Necpaly, Žabokreky, Belá – Dulice,  ktorého dĺžka bola o niečo kratšia (9,2 km), ale zato mali cyklisti viac okruhov. Opäť tu bolo nepríjemné stúpanie, hneď po štarte.

Masters F , zľava : F. Ostracký CK PN, P. Hollý Falange BA, B. Sýkora Unicom Zvolen .

Z pretekárov CK Piešťany sa zúčastnili siedmi cyklisti a v konečnom poradí sa umiestnili nasledovne:

Masters G (75+): K. Vogel 1. miesto

Masters F (70 – 74 r.): F. Ostracký 2. miesto, P. Rihay 4.miesto

Masters E (65 – 69r.): D. Tábora 2. miesto

Masters D (60 – 64r.): P. Kalna 9. miesto

Masters C (50 – 59r.): R. Chlubna 5. miesto, Ľ. Guľa 13. miesto

V nedeľu 2.8.2020 o 10.00 h organizuje Cyklistický klub Piešťany  s podporou OcU v Sokolovciach 6. kolo SP masters na kopcovitom okruhu  cez Svrbice, Orešany, Tepličky, Koplotovce do Sokoloviec. Dĺžka okruhu je 30 km. Pozývame priaznivcov cyklistiky, aby prišli povzbudiť pretekárov. Najmladšie kategórie budú mať 120 km .

Autor: Peter Rihay