V piešťanskej nemocnici vzniklo miestne Lekárske odborové združenie

V piešťanskej nemocnici vzniklo miestne Lekárske odborové združenie (LOZ). Lekárski odborári o tom informovali na svojej webovej stránke.

Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch. (Autor: am)

„LOZ v našej Nemocnici Alexandra Wintera sme sa rozhodli založiť vzhľadom na neúnosné pracovné podmienky, ktorých zlepšenie nie sme schopní odkomunikovať s vedením nemocnice pre neochotu rokovať zo strany vedenia,“ uviedla predsedníčka LOZ Piešťany Jana Vozárová. Problémov je podľa nej viacero, od nedostatku personálu s dostatočnou kvalifikáciou až po materiálno technické vybavenie.

„Radi by sme s podporou LOZ začali viesť konštruktívne vyjednávanie s kompetentnými ohľadom zlepšenia celkových pracovných podmienok, ku prospechu zamestnancov a v konečnom dôsledku aj pacientov,“ doplnila Vozárová. Cieľom piešťanských odborárov je tiež zlepšenie mena nemocnice, kde bude o pacienta postarané adekvátne. „Chceme byť súčasťou rozhodovania o osude našej nemocnice, a to nedosiahneme inak, ako spojením sa a spoločným obhajovaním našich cieľov,“ dodala predsedníčka miestnych lekárskych odborárov.

Podpredsedníčkou LOZ Piešťany sa stala Miriama Baníková.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor