Patrik Lušňák bude hrať za Poprad

Po predchádzajúcej sezóne v tipsportligovom tíme HK Nitra mieri útočník Patrik Lušňák do konkurenčného družstva HK Poprad.

V najvyššej slovenskej súťaži síce 31-ročný rodák z Piešťan vystriedal už viacero klubov, za Poprad ešte nehral. „Poznám trénera Petra Mikulu, ktorý ma oslovil a ja som si povedal, že idem do toho. S klubom som sa dohodol už len na podmienkach,” povedal Lušňák pre web HK Poprad.

Účastníka MS v rokoch 2015 a 2016 zlákali pod Tatry vysoké ambície. „Poprad patrí posledné roky medzi najlepšie mužstvá, potvrdil to aj v uplynulej sezóne, keď pred play-off vyhrával jeden zápas za druhým. Verím, že to tak bude pokračovať. Proti Popradu sa mi hralo ťažko, pretože mal vždy útočníkov, ktorí hrali dopredu a ťažko sa ich bránilo. Na domácom ihrisku to bolo vždy ťažké,” prezradil Lušňák.

V popradskej kabíne pozná viacero hráčov. „Počas prípravy som bol niekoľkokrát na ľade s Mirom Preisingerom a vo Zvolene som hrával s Lukášom Handlovským. Myslím si však, že poznám viacerých chalanov,” pokračoval s dôvetkom, že na nový ročník sa cíti byť pripravený. „Chcem pomáhať víťaziť, vrátiť sa k svojej hre a dávať body a góly,” dodal.

Patrik Lušňák hral na Slovensku v najvyššej súťaži okrem rodných Piešťan aj za Skalicu, Zvolen, Košice a Nitru, v Slovane Bratislava odohral dve sezóny v KHL. V Česku pôsobil v Chomutove, Brne aj Třinci, v Bielorusku v tíme Junosť Minsk.

SITA

7 Shares

Najnovšie správy

Obrovská radosť zavládla v piešťanskom útulku, keď koncom februára do tamojšej brány dorazili palety plné krmiva a čistiacich prostriedkov. Zvieratá…
  • 06.03.2021, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Pred časom sa na sociálnej sieti Facebook objavila zaujímavá otázka. Ako sa vlastne volá potok, ktorý preteká Piešťanmi? Je to…
  • 06.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
sobota, 6. marca 2021
Meniny má Radoslav, Radoslava, zajtra Tomáš