Z útulkáča Foxíka je canisterapeut Edík

Útulok Piešťany sa ročne stará o stovky zvierat, ktoré nedbanlivosťou majiteľov končia vyhodené, opustené, nechcené, mnohokrát aj zanedbané a týrané. Pracovníci im starostlivosťou a láskou dodajú chuť žiť a odvahu prijať novú, milujúcu rodinu, ktorá si ich za bránami útulku vyhliadne.

Zdroj: FB Viac úsmevov :)

Toho dôkazom je aj krásny príbeh jedného šťastne adoptovaného psíka, ktorý piešťanský útulok zdieľal na svojej stránke.

Z Českej republiky totiž prišiel do Útulku Piešťany takýto odkaz: „Chcela by som sa vám všetkým poďakovať za prácu, ktorú robíte. Len vďaka vám dostal môj Edík šancu žiť a naučil sa, že ľudia nie sú zlí. S pýchou vám oznamujem, že túto sobotu Edík zložil canisterapeutické skúšky na 100 percent a môže tak začať navštevovať deti aj seniorov. Svoju lásku im tak bude preukazovať tým, čo vie najlepšie – túlením a maznaním. Budú chodiť do práce aj so svojou nevlastnou sestrou Dorotkou, ktorá v skúške obstála tiež. Vaša práca má zmysel. ĎAKUJEME.“

Z útulku ešte pripomenuli, že psík Edík bol v Piešťanoch evidovaný ako Foxík. Bol odobraný v roku 2018 ako päťmesačné šteniatko z otrasných podmienok aj so súrodencom a mamou. Žili v špine, výkaloch a plesni v tmavej pivnici viac hladné ako sýte.

Na záver pracovníci útulku dodávajú, že sa z jeho úspechu veľmi tešia a gratulujú jeho skvelej rodine.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel