Podvodníci zneužili mená bývalých klientov. Brali na nich úvery

Policajný vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov v 10 prípadoch zo zločinu úverového podvodu. Pri vyplatení všetkých úverov by škody dosiahli takmer 40-tisíc eur. Ďalšie desiatky prípadov polícia naďalej preveruje.

Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Piešťanskí policajti prijali koncom minulého roka prvý prípad. Keď začali postupne trestné oznámenia pribúdať, vyšetrovateľ hľadal spojitosť a nakoniec sa dopracoval k mužom, ktorí „úradovali“ v obci Smolenice pri Trnave. Jeden z nich pracoval v minulosti ako finančný poradca a údaje bývalých klientov zneužil na podvody. Pod ich menami sa snažili spoločne získať rôzne úvery a realizovali nákupy cez internetové obchody. Nesplácané úvery si začala spoločnosť vymáhať od osôb na falošných zmluvách.

Na základe zhromaždených dôkazov vykonal vyšetrovateľ spolu s kriminalistami domovú prehliadku, pri ktorej oboch mužov zadržali. V dome našli databázu kontaktov, listinné dôkazy, SIM karty, z ktorých telefonovali nebankovým spoločnostiam.

Obaja skončili vo väzbe, obvinení za pokračujúci zločin úverového podvodu, v časti v štádiu pokusu. Navyše ich polícia stíha aj za prečin poškodzovanie cudzích práv spolupáchateľstvom.

Obaja sa k podvodom priznali. Mužom hrozí za podvody trest odňatia slobody na 5- 12 rokov.

KRPZ

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín