Plavec Lányi uspel v Brne

V nedeľu 12. júla vycestovali reprezentanti Slovenska v diaľkovom plávaní na prvý reprezentačný štart po nútenej prestávke do Brna. Na brnenskej priehrade sa uskutočnili preteky v diaľkovom plávaní Garoma plus maratón na 5 a 10 km tratiach. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany na nich reprezentovali dvaja plavci Filip Lányi a Lukáš Kunic.

Piešťanský plavec Filip Lányi. © SPF

Piešťancom sa v náročnom preteku na 5 km trati v 18 stupňovej vode veľmi pekne darilo. Filip Lányi v kategórii mužov a konkurencii vyše 100 štartujúcich plavcov a reprezentantov Českej republiky ovládol čelo pretekov od začiatku preteku až do jeho záveru. Vyhral brnenské kolo českého diaľkoplaveckého pohára suverénnym spôsobom, keď v cieli zdolal druhého v poradí, českého reprezentanta Tomáša Ludvíka o 45 sekúnd.

Pri prvom reprezentačnom štarte sa nestratil ani o rok mladší Lukáš Kunic, keď po veľmi peknom výkone v náročných podmienkach bez neoprénu obsadil celkovo 15. priečku ako druhý najlepší zo Slovákov.

Tešíme sa z úspechov našich plavcov, ktoré sú veľmi motivujúce do nasledujúcej prípravy. Na 10 km trati zabojoval reprezentant Slovenska Tomáš Peciar z Nitry a doplával po veľkom boji na piatom mieste.

Radoslav Suchánek 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel