V poviedkach vystupujú duchovia, utopenci, prízraky, nekromanti

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 19. júla 2020, 08:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Artforum)

„Takto si predstavujem knihu strašidelných príbehov: malá, na prvý pohľad odpudivá, a keď ju človek predsa len zoberie do rúk a začíta sa, hneď má chuť hodiť ju do plápolajúceho ohňa, aby sa nikomu nepovolanému nedostala do rúk,“ píše Dušan Taragel o najnovšej knihe Petra Krištúfka – MORYTÁTY.

Zbierka trinástich poviedok vychádza dva roky po nečakanom odchode autora. Texty ocenia milovníci hororov a mysterióznych a bizarných príbehov, sú plné mágie, obsahujú slovanské aj židovské mystické prvky, baladické príbehy i krvavé historky o tajuplných úmrtiach. V poviedkach vystupujú duchovia, utopenci, prízraky, nekromanti… Netradičná je aj vizuálna stránka knihy, kombinácia červených strán s čiernym písmom a čiernou obálkou, vytvorili ju ilustrátor Palo Čejka a grafický dizajnér Palo Bálik.

Ivana Papcunová

2 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči mali minulý týždeň päť výjazdov. Hasili požiar trávy, vzbĺknuté papierové kartóny, ale tiež odstraňovali z cesty na Banke…
  • 13.04.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 13. apríla 2021
Meniny má Aleš, zajtra Justína