V poviedkach vystupujú duchovia, utopenci, prízraky, nekromanti

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 19. júla 2020, 08:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Artforum)

„Takto si predstavujem knihu strašidelných príbehov: malá, na prvý pohľad odpudivá, a keď ju človek predsa len zoberie do rúk a začíta sa, hneď má chuť hodiť ju do plápolajúceho ohňa, aby sa nikomu nepovolanému nedostala do rúk,“ píše Dušan Taragel o najnovšej knihe Petra Krištúfka – MORYTÁTY.

Zbierka trinástich poviedok vychádza dva roky po nečakanom odchode autora. Texty ocenia milovníci hororov a mysterióznych a bizarných príbehov, sú plné mágie, obsahujú slovanské aj židovské mystické prvky, baladické príbehy i krvavé historky o tajuplných úmrtiach. V poviedkach vystupujú duchovia, utopenci, prízraky, nekromanti… Netradičná je aj vizuálna stránka knihy, kombinácia červených strán s čiernym písmom a čiernou obálkou, vytvorili ju ilustrátor Palo Čejka a grafický dizajnér Palo Bálik.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hemofílie. Meniny má Rudolf.
  • 17.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel