Roman Súcky sa stal novým prednostom Okresného úradu Piešťany

Vláda SR v stredu 16. júla na návrh rezortu vnútra odvolala a zároveň vymenovala 53 nových prednostov okresných úradov na území celej Slovenskej republiky. Prednostom Okresného úradu Piešťany je tak od dnešného dňa 48-ročný prevádzkový pracovník Roman Súcky.

Vchod do budovy Okresného úradu Piešťany a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch, kde sídli aj VšZP. (Autor: am)

Roman Súcky nahradil na stoličke prednostu piešťanského okresného úradu doterajšiu prednostku Vanesu Šteinerovú.

Časť starých prednostov podľa návrhu skončila vo funkcii včerajším dňom, druhá skončí koncom mesiaca júl. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v tejto súvislosti začiatkom júla povedal, že od II. svetovej vojny sa štátna správa obsadzovala na Slovensku čisto politicky. Jeho zámerom podľa vlastných slov je, aby bol politicky dosadzovaný len prednosta úradu, pričom ostatní majú byť vyberaní na základe odbornosti v transparentných výberových konaniach. „Po 75 rokoch chceme garantovať úradníkom, že ak sú schopní, môžu sa posunúť ďalej,“ povedal vtedy Matovič.

Z celkového počtu 72 okresných úradov vybrali poslanci vládneho hnutia OĽaNO začiatkom tohto mesiaca kandidátov na prednostov 70-tich z nich. Týchto kandidátov vybrali z 500 zaslaných nominácií. Predseda vlády vtedy zároveň vyzval občanov, aby na internetovej stránke prednostovia.sk nahlasovali svoje vedomosti o prípadných morálnych prešľapoch jednotlivých kandidátov. Urobiť tak mohli do 10. júla.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica