Kaktusy opäť očarili návštevníkov výstavy

  • Kultúra a spoločnosť / Príroda / Podujatia / Piešťany
  • 12. júla 2020, 00:01

Klub kaktusárov a pestovateľov sukulentov sa opäť prezentoval nielen hodnotnou výstavou v priestoroch Malej scény Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch, ale aj odbornými radami. Svoje najkrajšie výpestky – kaktusy a iné sukulenty – tu od piatka 3. do nedele 5. júla vystavovali nielen členovia, ale aj sympatizanti Klubu kaktusárov a pestovateľov sukulentov v Piešťanoch. Členmi sú ľudia od Hlohovca po Trenčín.

Na výstave kaktusov a sukulentov bolo čo obdivovať. (Autor: supa)

V roku 1978 ho založili štyria nadšení pestovatelia kaktusov. Jozef Kubo, Peter Samuhel, Zdeněk Bambas a Štefan Horňák si povedali, že svoj krásny koníček, dovtedy starostlivo opatrovaný v skleníkoch, spoločne priblížia širokej verejnosti. Hneď v prvý rok sa počet členov spolku rozrástol na 15. O rok neskôr už svoje výpestky predstavili na prvej prezentačnej výstave v mestskom kultúrnom stredisku, v ktorom klub našiel svoje zastrešenie a výstavy tam usporadúvajú  doteraz.

Od roku 1992 je klub registrovaným občianskym združením. Na poste predsedu sa vystriedali Š. Horňák, P. Samuhel, Heliodor Macko a v roku 2006 prevzala štafetu Piešťanka Janka Michalková. Členovia klubu propagujú pestovanie kaktusov formou prednášok, poradenstva a chcú pritiahnuť v počítačovej a mobilovej dobe k zaujímavej záľube deti a mládež.

O činnosti informujú kaktusári v klubovom Spravodaji, v písomnej forme vedú i kroniku. Piešťanský klub je členom Spoločnosti českých a slovenských pestovateľov kaktusov a sukulentov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 16. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hlasu. Meniny má Dana, Danica.
  • 16.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
utorok, 16. apríla 2024
Meniny má Dana, Danica, zajtra Rudolf