Kúpacia sezóna na Slovensku má prvú obeť, buďte opatrní!

  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 7. júla 2020, 09:18

Každoročne sa pri kúpaní utopia desiatky ľudí a väčšinou pri kúpaní na jazerách a vodných plochách. Polícia preto odporúča uprednostniť kúpanie na dozorovaných prírodných kúpaliskách a hlavne zvýšiť zodpovednosť za vlastné zdravie a zdravie a život svojich detí.


Silný prúd Váhu sám nabáda, aby sa ľudia nechali unášať po hladine na nafukovačkách. Buďte opatrní! (Autor: vd)

Polícia v Kremnici začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. V nedeľu v popoludňajších hodinách sa dvaja muži kúpali v rybníku v obci Ihráč, v časti zvanej Píla, pričom 35-ročný muž z Jastrabej sa ponoril pod hladinu a viac sa z rybníka nevynoril. Ako ďalej informuje Banskobystrické Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook, obeť našli a vytiahli na breh až vo večerných hodinách potápači z Trenčína. Privolaný lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie inou osobou a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu.

Zvýšené riziko kúpania je pri kúpaní v prírodných vodách, ktoré nemajú zabezpečený dozor plavčíkmi a poskytovanie prvej pomoci. Riziko úrazov a utopení vzniká najmä pri preceňovaní svojich fyzických síl, pričom významnú úlohu pri mnohých i smrteľných úrazoch zohráva alkohol. „Každoročne sa pri kúpaní utopia desiatky ľudí a väčšinou pri kúpaní na jazerách a vodných plochách. Odporúčame preto uprednostniť kúpanie na dozorovaných prírodných kúpaliskách a hlavne zvýšiť zodpovednosť za vlastné zdravie a zdravie a život svojich detí,“ upozorňuje polícia.

sita

23 Shares

Najnovšie správy

Neprešiel ani týždeň a vymletý svah pri piešťanskom hypermarkete Tesco na nadjazde ponad železnicou cestári opravili tak, ako sľúbili čitateľom…
  • 05.08.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 5. augusta 2020
Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína