Cyklistika: Slovenský pohár masters 2020 sa rozbieha

Po karanténe pre koronavírus sa postupne rozbieha aj Slovenský pohár masters v cestnej cyklistike, Merida Road Cup 2020.

kat. masters F : P. Hollý, Falange BA (2.), B. Sýkora, Unicom Zvolen (1.), F. Ostracký, CK PN (3.) (Autor: archív pr)

Zrušených bolo desať pretekov a tak ten jedenásty sa uskutočnil ako prvý. Toto prvé kolo sa uskutočnilo  14.6.2020 v Pruskom , ako časovka jednotlivcov do vrchu Vršatec. Dĺžka trate bola 7 km s najvyšším stúpaním 17 % cca 500 metrov pred cieľom, čo dalo zabrať všetkým, ale hlavne tým skôr narodeným . Týchto pretekov  sa zúčastnili aj cyklisti CK PN a umiestnili sa nasledovne :

Masters G (75r.– ): K. Vogel 1. miesto, masters F (70-74r.): F. Ostracký 2. miesto , P. Rihay 4. miesto, masters E (65-69r.): P. Polák 3. miesto, masters C (50-59r.): R. Chlubna 5.miesto, Ľ. Guľa 14. miesto, Masters B (40-49r.):  S. Lehotský 13. miesto.

Druhé kolo SP sa uskutočnilo na domácej pôde v Sokolovciach, 21.6-2020. Preteky zorganizoval náš CK v spolupráci s OcU v Sokolovciach.

Touto cestou by som sa chcel poďakovať  poslancom a hlavne starostovi Sokoloviec Mariánovi Dóczymu , za vynikajúcu niekoľkoročnú spoluprácu pri organizovaní cyklistických pretekov v obci.

Toto druhé kolo sa uskutočnilo ako  časovka jednotlivcov . Dĺžka trate bola 20 km, a viedla zo Sokoloviec cez Jalšové, Koplotovce, asi kilometer za Koplotovcami bola otočka späť do Sokoloviec. Počasie nám nakoniec vyšlo a tak sme nezmokli, hoci ráno to tak vyzeralo.

Zo 108 prihlásených pretekárov, sa nakoniec zúčastnilo 90.  Najlepší čas dosiahol E. Evinic ( masters A, 30-39r. ) z Kaktus Bike BA a to 0:25:37 min, čo je priemerná rýchlosť rýchlosť 46,8 km /hod.

Umiestnenie pretekárov CK PN:

Masters G : K. Vogel  4. miesto, masters F :F. Ostracký 3. miesto, P. Rihay 4. miesto ,  masters E : D. Tábora 2. miesto , P. Polák 3. miesto,  masters D : D. Štrbka, 10. miesto, masters C : R. Chlubna  7. miesto, M. Horňák 16. miesto, L. Guľa 18. miesto,  kat. ženy Mast. A : K. Kovalčíková,  1.miesto