Zelený autobus opäť premieta filmy v piešťanskom parku

Obľúbený zelený autobus po roku opäť zaparkoval v Piešťanoch. Hudobný pavilón v mestskom parku sa zasa na štyri dni stal dejiskom premietania filmov pod holým nebom. Kúpeľné mesto je tak druhou tohtoročnou zastávkou putovného festivalu Bažant Kinematograf.

V nedeľu 5. júla si ako prvý mohli diváci pozrieť snímok Cez prsty. Horúci večer prilákal do mesta množstvo ľudí, ktorí si film spod režisérskej taktovky Petra Kolečka vychutnávali od 21.30 h. To je totiž čas, kedy začína premietanie každého z naplánovaných filmov.

V pondelok 6. júla príde v rovnakom čase na rad film Loli paradička. Ak chcete Bažant Kinematograf navštíviť, v utorok si ešte môžete pozrieť snímok Vlastníci a v stredu budú premietať Poslednú aristokratku.

Osemnásta sezóna festivalu je pre aktuálnu situáciu trochu iná ako tie predošlé. Na cestu vyrazil len jeden kultový retroautobus s letným výberom štyroch českých a slovenských filmov a navštívi sedemnásť miest. Svoju netradičnú trasu zavŕši na festivale MFF Cinematik v Piešťanoch 15. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

V úvode apríla sa na Banke konalo jarné upratovanie obce. Organizovala ho obec od ôsmej hodiny rannej až do obeda,…
  • 15.04.2024, 16:46
  • Spravodajstvo
Dnes je utorok 16. apríla. Tento deň je Svetovým dňom hlasu. Meniny má Dana, Danica.
  • 16.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 16. apríla 2024
Meniny má Dana, Danica, zajtra Rudolf