Fontány v meste ožili

Prehodnotenie ekonomických opatrení v Službách mesta Piešťany dovolilo spustenie aj našich dvoch najkrajších, i keď na prevádzku najdrahších fontán. Od piatku 3. júla sú oživené aj fontány v centre mesta, čierna fontána na Námestí slobody a fontána Páv na pešej zóne.

Fontána v Sade A. Kmeťa. Foto: am (Autor: am)

Počas leta si budú môcť tak obyvatelia a návštevníci Piešťan vychutnávať atmosféru mesta aj s vodou naplnenými fontánami.

Bez vody tak naďalej zostávajú fontánka pred sochou barlolamača, ktorá je nespustená kvôli rekonštrukcii Kolonádového mosta, ale aj fontána pred Kinom Fontána.

Fontány sú neoddeliteľnou súčasťou verejných priestranstiev. Majú estetický, ale aj zdravotný význam a sú významným zvlhčovačom ovzdušia. Ich prítomnosť oceníme predovšetkým počas horúcich dní, kedy ľudí sužuje extrémne teplo.

Zväčšuje sa aj počet kosení trávnych porastov. Kosenie, ktoré bolo kvôli korona opatreniam naplánované na štyri kosby ročne, bude opäť vykonávané v pôvodných piatich za rok.

Zdroj: piešťany.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta