Čo je zadarmo, to si človek neváži!

Na svahu nadjazdu pri chodníku do Tesca si v sobotu odpočíval známy modrý – zdieľaný bicykel. Bol hodený v tráve. Zdalo sa, že je v poriadku, aj pneumatiky mal doplna nafúknuté, takže ľahostajný človek, ktorému bicykel urobil službu, ho jednoducho šmaril do svahu a odišiel.

Modrý zdieľaný bicykel niekto šmaril na svah nadjazdu. (Autor: vd)

Pritom ho pokojne mohol pekne oprieť alebo nechať v stojane na bicykle pri hypermarkete, aby si ho tam mohol vziať niekto, kto potrebuje domov odniesť ťažký nákup, alebo ho aspoň priblížiť k stanici. Darmo je, stále sa presviedčame, že to, čo je zadarmo, si človek nevie vážiť na rozdiel od toho, čo si musí vydrieť vlastnými rukami.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta