Dom umenia privíta návštevníkov aj v júli, v programe sú filmy, výstavy i koncert

Aj v júli si budete môcť užiť premietanie viacerých snímkov v najväčšom jednosálovom kine na Slovensku, ktorým je Dom umenia Piešťany.

Lassie sa vracia. © BONTONFILM

Už v stredu 1. júla o 19.30 h uvidíte na plátne Domu umenia film 3Bobule. Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) sa stali majiteľmi vinárstva a rodičmi roztopašných dvojčiat. Každodenné starosti však dokážu byť občas nesmierne unavujúce, takže v manželstve im to teraz až tak neklape. Navyše prichádza rozhodujúci čas vinárskeho roka – vinobranie. Honza s Klárou majú problémov nad hlavu – popri manželstve riešia krádeže vo viniciach. Klára bojuje s predsudkami okolia, ktoré neverí, že žena môže robiť kvalitné víno a prekročiť tieň svojho otca (Václav Postránecký). Ešteže ten ju všetkým prevádza prostredníctvom vtipných a múdrych rád ako na slovo vzatý vinársky i životný guru. Honza sa po rokoch stretáva s neodolateľným kumpánom Jirkou (Lukáš Landmajer). Ten sa nadšene hrnie na návštevu, aby pomohol so zbieraním úrody, čomu samozrejme ale vôbec nerozumie. Pritom Honzovi celkom zabudne spomenúť, že zároveň uteká pred dlhmi, ktoré stihol nazbierať, a že svojho pubertálneho syna, ktorý prišiel s ním, tak trocha uniesol.

V piatok 3. júla o 18.00 h si môžete užiť filmové predstavenie aj deťmi. Premietať totiž budú rodinný film Lassie sa vracia. Florián a jeho pes Lassie sú známa dvojka po celom okolí. Nerozluční priatelia si nenechajú ujsť žiadne spoločné huncútstvo a užívajú si idylický život na vidieku. Keď ale Floriánov otec príde o prácu, rodina sa musí presťahovať do malého bytu, kam majú psy prísny zákaz. Verdikt je neúprosný – Lassie musí z domu preč. Ujme sa jej sympatický gróf a vezme ju na panstvo k Severnému moru na opačný koniec krajiny ako darček pre svoju vnučku. Na prvý pohľad by tu Lassie nemalo nič chýbať. Jej vernosť však nemá hraníc, takže len čo sa naskytne príležitosť, utečie a rozbehne sa naspäť domov za Floriánom. Vyráža na neuveriteľné psie dobrodružstvo, na ohromujúcu cestu cez celú krajinu, na cestu plnú prekážok, dobrých ľudí aj ľudí so zlými úmyslami. Hoci je od svojho kamaráta vzdialená niekoľko stovák kilometrov, Lassie nedokáže nič zastaviť. Pre všetkých má jasný odkaz: „Vraciam sa domov.“

Okrem toho si už od piatka môžete prezrieť 9. ročník výstavy s názvom Umeni v parku, kde uvidíte obrazy, sochy i plastiky slovenských a českých autorov. Pokračovať bude aj výstavy fotografií Kataríny Krajčovičovej.

Výstavy sú prístupné v utorok – piatok: 14.oo – 17.oo h, sobota – nedeľa: 14.oo – 18.oo h. V pondelok je zatvorené.

Dom umenia pripravuje aj koncert Miriam Kaiser Trio – Spievajúce husle. Uskutoční sa v pondelok 13. júla o 19.30 h.

Postupne budeme prinášať aj informácie o ďalších pripravovaných podujatiach.

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín