Poslanec parlamentu Mihalik zostal náčelníkom Mestskej polície v Piešťanoch

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 28. júna 2020, 14:01

Poslanec Národnej rady SR Marcel Mihalik (OĽaNO) sa po parlamentných voľbách nevzdal funkcie náčelníka Mestskej polície v Piešťanoch. V zmysle Zákonníka práce však požiadal zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna počas výkonu funkcie poslanca zákonodarného zboru. Mihalik, ktorý je náčelníkom už takmer dvadsať rokov, tak poriadne zamotal hlavy viacerým právnikom, ktorí sa situáciou zaoberali.

Náčelník Mestskej polície v Piešťanoch, Marcel Mihalik spolu so svojou straníckou kolegyňou Luciou Drábikovou a premiérom Igorom Matovičom. (Autor: FB Marcel Mihalik)

Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch nového náčelníka mestskej polície nemôže zvoliť, pretože táto pozícia nie je voľná. „To, že sa stane náčelník mestskej polície poslancom Národnej rady a požiada o uvoľnenie na výkon verejnej funkcie, nie je štandardná vec, na ktorú by zákon pamätal,“ povedal primátor Piešťan Peter Jančovič.

Situáciou sa podľa neho zaoberali najskôr mestskí právnici, vedenie mesta oslovilo aj Združenie miest a obcí Slovenska a ďalších právnikov. Z rokovaní vyšlo, že mestské zastupiteľstvo nie je oprávnené zvoliť nového náčelníka ani dočasne, kým bude Mihalik uvoľnený na výkon funkcie poslanca. Mestskú políciu v Piešťanoch tak bude až do návratu zvoleného náčelníka riadiť zástupca náčelníka Peter Gogol. Aby ho mal kto zastupovať, piešťanskí poslanci v organizačnej štruktúre vytvorili aj ďalšiu pozíciu zástupcu náčelníka. Jeden z nich bude zástupcom pre výkon služby, druhý pre technické záležitosti.

Marcel Mihalik je mestským policajtom 28 rokov, z toho 19 rokov je náčelníkom Mestskej polície v Piešťanoch. Je tiež predsedom odborovej organizácie mestských a obecných polícii pri OZ Sloves. Bol jedným z iniciátorov zavedenia výsluhových dôchodkov aj pre obecných a mestských policajtov. V parlamentných voľbách 29. februára 2020 bol zvolený za poslanca Národnej rady SR na kandidátke hnutia OĽaNO. Od 1. marca požiadal svojho zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna na dobu výkonu funkcie poslanca Národnej rady SR.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor