Piešťanku chcel falošný synovec obrať o 10-tisíc eur

Keď pani v Piešťanoch zodvihla pevnú linku, ozvalo sa: „Hádaj, kto som, poznáš ma?“ Volajúci tieto otázky dovtedy opakoval, až sa pani opýtala: „To si ty, Samko?“

Ilustračné foto

A už mal informáciu, ktorú potreboval a takto to zvyčajne funguje. Páchateľ nepozná meno vnuka či synovca, obeť mu ho vyzradí sama. 

Po krátkom rozhovore „Samo“ povedal, že by potreboval požičať 10 000 eur. Pani napokon sľúbila, že spolu s dedkom mu niečo požičajú, zbalila teda peniaze a išla ich odniesť na dohovorené miesto. 

Počas telefonátu sa jej aj niečo nezdalo, skutočný Samo mal trochu iný rečový prejav, no predsa len, dávno ho nevidela a nepočula. Zdalo sa jej čudné, aké inštrukcie jej dáva, kam má s peniazmi ísť, ako keby Piešťany dobre nepoznal. A to, že ich má dať akejsi cudzej žene, ju napokon presvedčilo, že to nie je v poriadku a v poslednej chvíli sa vrátila domov.

Až potom zavolala skutočnému synovcovi Samovi a ten, samozrejme, o ničom nevedel. 

Prípad nahlásili na políciu a my ho vyšetrujeme ako zločin podvodu v štádiu pokusu. 

Buďte obozretní pri telefonátoch z neznámych čísel. Požiadavku od údajného vnuka či synovca si najprv overte a v prípade takéhoto pokusu kontaktujte ihneď políciu. 

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je štvrtok 18. apríla. V tento deň sa v roku 1901 narodil MUDr. Emil Veselý, lekár, prednosta a primár…
  • 18.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 19. apríla 2024
Meniny má Jela, zajtra Marcel