Piešťanci postúpili do semifinále Superligy

Vo štvrtok sa na štadióne v Piešťanoch odohralo tretie kolo SZMF Superligy skupiny západ, ktoré nám prinieslo odpoveď na to, ktoré dva tímy zo západu sa prebojujú do semifinále. V hre boli ešte všetci štyria účastníci.

Piešťanci postúpili do semifinále Superligy. © SZMF

Piešťanská druhopolčasová otočka proti Trnave

V úvode hrali oba tímy opatrne a prebiehal skôr boj o stred poľa. V 9.minúte zabojoval na súperovej polovici o loptu Trnavčan Filip Tomovič, ktorý loptu získal následne ju naservíroval Kukučkovi, ktorý už nemal problém zakončiť do brány – 1:0 pre Trnavu. V 10.minúte mal peknú šancu po dobrej kombinácii Michal Takáč, ktorý len tesne minul bránu Piešťan. V 15.minúte mali Piešťany výhodu priameho kopu, brankár Trnavy však dobre zasiahol. V 18.minúte dobrá šanca Trnavy, keď si Erik Takáč naviedol loptu na os ihriska, zakončenie vonkajškom kopačky však minulo bránu. V 21.minúte opäť príležitosť Trnavy, keď sa Dominik Ujlaky snažil zakončiť na vzdialenejšiu žrď, brankár však strelu zneškodnil.

Úvod druhého polčasu Trnave vôbec nevyšiel, keď Šimon Valachovič dobre podržal nakopnutú loptu, posunul ju na Petra Jekubeka a ten strelou k bližšej žrdi zaznamenal gól, ktorý znamenal vyrovnanie. V 32.minúte po faule Trnavčana Dzíbelu na Valachoviča mali Piešťany výhodu priameho kopu. Ten zahral Mário Srecký, ktorý prudko vystrelil, prepálil aj múr a brankár Trnavy už nestihol zareagovať – 2:1 pre Piešťany. Hneď o pár sekúnd ďalšia šanca Piešťan a v pokutovom území faul Tomoviča. Nasledoval pokutový kop. Ten zahral Valachovič nekompromisne, keď loptu napálil pod brvno. Trnava začala hrať po góle powerplay a zavrela Piešťany na ich polovici, gól sa im však nepodarilo vsietiť. Naopak Piešťany zachytili loptu, prešli obranu a zakončili do prázdnej brány – 4:1 pre Piešťany. V závere zápasu sme boli svedkami viacerých ostrých súbojov a faulov. Góly však už nepadli a tak sa na konci radovali Piešťany, ktoré vyhrali 4:1.
Výsledky 3.kola SZMF Superligy rozhodli o tom, že tak ako v minulej sezóne si v semifinále zahrajú zo skupiny západ hráči Bratislavy, ktorí skončili so šiestimi bodmi druhí a hráči Piešťan, ktorí prešli základnou skupinou bez prehry a doplnili tak tímy z východu Košice a Prešov.

Povedali po zápase

Hráč Trnavy Michal Takáč: „Bezprostredne po zápase sme smutní, pretože sme chceli postúpiť. Myslím si, že ani jeden chalan z nášho tímu nešiel do zápasu s tým, že by sme dosiahli takýto výsledok. Spravili sa však chyby, ale aj o tom je futbal. Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, nerobili sa chyby a vyhrávali sme. Druhý polčas sme dostali po našich chybách lacné góly a tieto momenty nás zlomili. Postupovú matematiku sme však pred zápasom vedeli a išli sme do zápasu s tým vedomím, že nesmieme inkasovať a možno aj preto zápas dopadol tak ako dopadol, pretože to mohlo chalanov trocha nalomiť. Je to futbal a ideme ďalej. Kľúč k tomu, aby sme boli do budúcna vidím v tom, že je potrebné ísť do zápasov trocha viac od podlahy a od zápasu k zápasu a výsledky sa určite dostavia.“

Hráč Piešťan Peter Sládek: „Dnes som odohral svoj prvý zápas za výber Piešťan. Chalani zvíťazili v oboch predchádzajúcich zápasoch takže postup sme mali na dosah už pred dneškom. Ďakujeme fanúšikom za vytvorenie skvelej atmosféry. Nie nadarmo sa hovorí, že v Piešťanoch sú tí najlepší. Ďakujeme aj trénerovi, že pripravil na súpera skvelú taktiku. Atmosféra na našich zápasoch je vždy búrlivá a my sa už teraz tešíme na semifinálového súpera, ktorého si určite dobre naštudujeme a verím, že tréner pripraví taktiku ušitú na mieru súperovi.“