Asistentom trénerky Piešťanských Čajok bude bývalý reprezentant Martin Sýkora

V Piešťanských Čajkách bude pôsobiť na pozícii asistenta trénera bývalý basketbalový reprezentant Slovenska Martin Sýkora, ktorý vytvorí trénerské duo s novou hlavnou trénerkou Luciou Krč-Turbovou.

Bývalý úspešný basketbalista po skončení aktívnej hráčskej kariéry pracoval posledné štyri roky ako tréner mládeže v MBK Stará Turá, partnerským klubom Piešťanských Čajok. (Autor: Laco Duračka)

Bývalý úspešný basketbalista po skončení aktívnej hráčskej kariéry pracoval posledné štyri roky ako tréner mládeže v MBK Stará Turá, partnerskom klube Piešťanských Čajok. Súčasne s prácou asistenta trénera v  Piešťanoch by mal ešte stále vypomáhať aj v MBK Stará Turá pri začínajúcich basketbalistkách v kategórii minižiačok.

Ako hráč bol Martin Sýkora pravidelným členom slovenskej basketbalovej reprezentácie. Na klubovej scéne hrával za slovenské tímy Levice, Lučenec a Prievidzu, tiež  legionárčil v českej NBL v Pardubiciach, Svitavách a Kolíne. S Lučencom dokonca oslavoval aj titul majstra Slovenska a víťazstvo v Slovenskom pohári. S českými Pardubicami sa zase trikrát tešil zo zisku bronzových medailí.

9 Shares

Najnovšie správy

piatok, 14. mája 2021
Meniny má Bonifác, zajtra Žofia