Dobré ráno, Piešťany!

Dnes je nedeľa 7. júna. Tento deň je výročím Memoranda národa slovenského. Dnes oslavuje 93. narodeniny čestná občianka Piešťan, herečka Mária Kráľovičová. Meniny má Róbert, Róberta.

Foto: am

Mužské meno Róbert má nemecký pôvod a jeho význam je „slávny“. Nositeľov tohto mena oslovujeme Robko, Robo, Robino. Róbertovia sa chopia každej príležitosti. Môžeme ich vidieť v ustavičnej činnosti. Od mladosti sú veľmi zruční a uvedomujú si svoju profesionálnu hodnotu. Po štúdiu môžu byť presvedčivými obchodníkmi alebo politikmi. Pri zvádzaní žien využívajú svoj šarm. Vedia sa v živote oháňať a nevzdávajú sa. Ich životaschopnosť je nesmierna, sú dobre odolní voči únave. Obľúbené farby Róbertov sú hnedá, čierna, tmavomodrá a zelená. Ochranné rastliny kostihoj, kokorík, ochranné kamene zafír, achát, granát.

Známe osobnosti s menom Róbert:

Robert Kennedy (1925 – 1968) – americký senátor, brat 35. prezidenta USA J. F. Kennedyho

Robert De Niro – americký herec

Robo Opatovský – spevák

V psom kalendári oslavuje meniny Albi, Kevin.

Lekárenská pohotovosť

Lekáreň pri pošte Poštová 1646/3, 92101 Piešťany 8:00 – 20:00

Podujatia

KINO FONTÁNA

o 17.30 a 20.00 h

Bloodshot

Akčný thriller podľa úspešného  komiksu s Vinom Dieselom. Super vojak Ray Garrison je vďaka armáde nanobotov v žilách a so svojimi schopnosťami, nadľudskou silou a zázračnou rýchlosťou uzdravovania sa, prakticky neporaziteľný. Ako sa však zachová, keď zistí, že korporácia, ktorá ho vytvorila, mu vyrába falošné spomienky a využíva ho ako zbraň?  Slovenská premiéra.

USA-2020, MP 15, slovenské titulky, 110 min.

Vstupné: 5 €

_____

o 16.00 h

Detské predstavenie

Labková patrola: Pripravení pomáhať a zachraňovať!

V animovanom rodinnom príbehu sa do kín vracia obľúbená Labková patrola. V Adventure Bay sa schyľuje k automobilovým pretekom a všetci vytvoria servisný tím pre svojho obľúbeného pretekára a tešia sa, že mu pomôžu zvíťaziť. Problém nastane, keď sa nešťastnou náhodou zraní. Odvážnych psíkov to však neprekvapí, sú vždy pripravení pomáhať a zachraňovať.

Nórsko/Kanada-2018, MP, slovenský dabing, 70 min.

Vstupné: 4 €

30 Shares

Najnovšie správy

O riešení dopravy v Hlohovci rokovali trnavský župan Jozef Viskupič a primátor Hlohovca Miroslav Kollár s ministrom dopravy Andrejom Doležalom.
  • 01.07.2020, 16:03
  • Piešťanský týždeň / Cestovanie / Kraj / Spravodajstvo
Rovno v nedeľu, keď mali Pobedimčania cestu do kostola, im chodník zahatal odlomený konár stromu. Starosta preto požiadal miestnych hasičov,…
  • 02.07.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je štvrtok 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 2. júla 2020
Meniny má Berta, zajtra Miloslav