V Kocuriciach chcú vysadiť desiatky nových stromov

Výsadbu stromov a inej vegetácie v slovenských obciach podporí envirorezort v rámci národného projektu Zelené obce Slovenska, ktorý je financovaný z európskych fondov. O poskytnutie finančnej podpory v maximálnej výške 16-tisíc eur sa uchádzajú aj Piešťany.

Foto: am

Národný projekt, ktorý je zameraný na zachovanie a obnovu biodiverzity a ekosystémov mimo chránených území zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia.

V rámci projektu mesto plánuje vysadiť 89 stromov, 68 ks dreviny javor poľný, 8 hrabov obyčajných a 10 dubov zimných. Výsadba stromov bude realizovaná v katastrálnom území Kocurice na parceliach, ktoré sú vo výlučnom vlastníctve mesta Piešťany.

Zo získaných financií sa bude hradiť dodanie drevín a pôdneho substrátu, výsadba, nevyhnutné terénne úpravy ako aj následný monitoring vitality jednotlivých drevín.

Národný projekt s názvom Podpora biodiverzity prvkami zelenej infraštruktúry v obciach Slovenska – Zelené obce Slovenska je zameraný na zachovanie a obnovu biodiverzity a ekosystémov mimo chránených území. Národný projekt sa zameriava najmä na realizačné opatrenia na úrovni obnovy, budovania a zachovania prírodných a poloprírodných oblastí, ako prvku zelenej infraštruktúry, a to prostredníctvom realizácie vegetačných prvkov. Národným projektom sa prispeje k zlepšeniu stavu kvality životného prostredia, a to prostredníctvom drevinovej revitalizácie existujúcich ekosystémov.

Zdroj: Piešťany.sk

26 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Rovno v nedeľu, keď mali Pobedimčania cestu do kostola, im chodník zahatal odlomený konár stromu. Starosta preto požiadal miestnych hasičov,…
  • 02.07.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
O riešení dopravy v Hlohovci rokovali trnavský župan Jozef Viskupič a primátor Hlohovca Miroslav Kollár s ministrom dopravy Andrejom Doležalom.
  • 01.07.2020, 16:03
  • Piešťanský týždeň / Cestovanie / Kraj / Spravodajstvo
štvrtok, 2. júla 2020
Meniny má Berta, zajtra Miloslav