Skládka pod nadjazdom zajedala asfalt cibuľou

  • Nezaradené / Spravodajstvo / Región
  • 5. júna 2020, 00:02

Asfaltovo-betónová divoká skládka na Dopravnej ulici pod nadjazdom v Piešťanoch sa môže hrdiť prívlastkami – nezničiteľná a všetkožerúca. Zastavujú tam autá, vysýpajú betóny, asfalt, stavebný odpad, v ojedinelých prípadoch si tam náturisti prídu vziať podklad pod chystaný chodník. Ktosi tu vysypal aj starú cibuľu.


Toto je zrejme okrem cibule jedna z posledných zásob nenažratej skládky. (Autor: vd)

„Raz tam prišiel nejaký chlapík a pýtal sa nás, či si môže prísť nabrať z asfaltovej kopy, lebo buduje doma chodník. Meškal, asfalt, čo tam cestári vyliali stvrdol a on si prišiel s oneskorením po drť. Ako sa rýpal v kope, zastavili sa tu policajti a kontrolovali, čo robí. Mysleli si, že odpad doviezol. Pričom od ho chudačisko odvážal, asi by ho pokuta neminula,“ skonštatovali majitelia garáží, ktorí sa zároveň poďakovali, že sa vôbec ktosi o toto Bohom zabudnuté miesto zaujíma.

Pohľad na rozmanitosť monštra pod nadjazdom.

Zaspomínali si na časy spred dvoch rokov, keď sem privážali vyfrézovaný asfalt z budovania chodníka od futbalového štadiónu a ďalších ulíc, kde sa vtedy rekonštruovali komunikácie. „Skládka vznikla za Tamajku a asi nám tu aj ostane.  Skôr si myslíme, že niekomu to vyhovuje, že nemusí odvážať odpad do Rakovíc a platiť zaň.  Radi by sme mali pekné okolie, ale ako vidíte, ľudia sem postupne hádžu a vyvážajú naozaj všeličo,“ dodali Piešťanci.

Troška cibule – bude stačiť?

Už v minulosti sme na skládku upozornili mesto, lebo údajne ide o mestský pozemok. Vtedy sme sa odpovede nedočkali. Čo je však zarážajúce – skládka leží na mieste, kde sa nachádzajú inžinierske siete. Vedie tu vysokotlakový plyn a pod  horami betónu a asfaltu sa skrýva aj kanalizácia.  Zmizne či ostane tu naveky? Asfaltovo-betónové monštrum?

A tu sú označenia inžinierskych sietí…
0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 15. apríla. Tento deň je Svetovým dňom umenia. Meniny má Fedor.
  • 15.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 15. apríla 2024
Meniny má Fedor, zajtra Dana, Danica