Oheň im vzal bývanie, obec vyhlásila zbierku

Červený kohút sadol na strechu rodinného domu v obci Lubina v piatok 29. mája. A i keď hasiči požiar uhasili, rodiny zostali bez strechy nad hlavou, resp. so zničeným domom.

Foto: Obec Lubina

Obec sa rozhodla po dohode s dotknutými rodinami vyhlásiť verejnú zbierku, pričom dúfa, že vzájomnou spolupatričnosťou a zomknutosťou ľudia dokážu rodinám aspoň určitou čiastkou zmierniť následky požiaru.

Starosta Martin Beňatinský nám potvrdil, že všetky vyzbierané peniaze sú účelovo viazané na rekonštrukciu nehnuteľností.

„Vyhorelo horné poschodie jedného rodinného domu, plus sa pri zásahu zničilo aj prízemie. Čiže dom je kompletne zlikvidovaný. Požiar poškodil aj susedné stavby, pričom na jednom dome sa chytila horieť strecha a v druhom je zatečená voda,“ priblížil nám starosta a dodal, že požiar vznikol pre elektrický skrat.

Link na oficiálnu stránku obce, kde sa nachádza aj číslo účtu je TU.

47 Shares

Najnovšie správy

O riešení dopravy v Hlohovci rokovali trnavský župan Jozef Viskupič a primátor Hlohovca Miroslav Kollár s ministrom dopravy Andrejom Doležalom.
  • 01.07.2020, 16:03
  • Piešťanský týždeň / Cestovanie / Kraj / Spravodajstvo
Dnes je štvrtok 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Rovno v nedeľu, keď mali Pobedimčania cestu do kostola, im chodník zahatal odlomený konár stromu. Starosta preto požiadal miestnych hasičov,…
  • 02.07.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 2. júla 2020
Meniny má Berta, zajtra Miloslav