Vážska cyklomagistrála sa rozrastie. Dostanete sa ňou až do Trenčína

Vážska cyklomagistrála sa opäť rozrastie o ďalšie kilometre. Viac ako 21-kilometrový úsek, ktorý vybuduje spoločnosť Strabag, prepojí okresné mesto Nové Mesto nad Váhom s krajským mestom Trenčín.

Foto: www.tsk.sk

Projekt bude financovaný z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu a jeho súčasťou budú aj tri cyklistické odpočívadlá s prístreškom a mobiliárom. „Zhotoviteľ sa v zmluve o dielo zaviazal vybudovať cyklotrasu do 210 dní (t. j. 7 mesiacov) odo dňa odovzdania staveniska. Celkové oprávnené výdavky tohto cyklistického diela sú vo výške viac ako 4,3 milióna eur,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Župa bude projekt spolufinancovať 5%.   

Stavenisko si spoločnosť Strabag, s. r. o., prevezme v utorok 2. júna. Cyklomagistrála by teda mala byť hotová približne do konca roka.

Po dokončení úseku sa cyklistická verejnosť pohodlne dostane z Hornej Stredy až do krajského mesta Trenčín. Úsek spájajúci Hornú Stredu s Novým Mestom nad Váhom v dĺžke 13,4 km využívajú cyklisti od mája 2018.

Zdroj: tsk.sk

614 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
O riešení dopravy v Hlohovci rokovali trnavský župan Jozef Viskupič a primátor Hlohovca Miroslav Kollár s ministrom dopravy Andrejom Doležalom.
  • 01.07.2020, 16:03
  • Piešťanský týždeň / Cestovanie / Kraj / Spravodajstvo
Rovno v nedeľu, keď mali Pobedimčania cestu do kostola, im chodník zahatal odlomený konár stromu. Starosta preto požiadal miestnych hasičov,…
  • 02.07.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 2. júla 2020
Meniny má Berta, zajtra Miloslav