NE-OD-HA-DZO-VAŤ, BRAŤ DO-MOV!

  • Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
  • 26. mája 2020, 00:01

Jedni zbierajú druhý robia neporiadok. Ako je možné, že niekto si niečo na Lido donesie, obsah konzervy, fľaše či igelitového vrecka vypije, „zožerie“ a obal nechá tam? To všetko si treba brať domov!!!

Neporiadok na Lide okolo igelitových vriec s odpadom. (Autor: vd)

„A keď sú už ľudia hnilí, aspoň vyhľadať najbližší koš a hodiť to svinstvo do neho. Môj kamarát nosí so sebou ešte aj nádobku na špaky, aj tie si berie domov,“ rozčuľoval sa rybár na piešťanskom Lide.

Minulý týždeň aktivisti poupratovali Lido a už v stredu bol okolo igelitových vriec neporiadok. Vyzeralo to, že nepochádza z ľudskej činnosti. Skôr igelitky, v ktorých boli možno aj zabalené nejaké voňavé jedlá, vyhádzal túlavý pes alebo iné zviera. „Prosím vás, ako inak vám to povedať, zapamätáte si že: NE-OD-HA-DZO-VAŤ, BRAŤ DO-MOV!  Týmto pozdravujem aj pána Harabina a už chápem, prečo takto rozprával. To si môžem aj ja ústa zodrať a nič to nie je platné,“ skonštatoval milovník prírody.

Čo však je na tom najviac zarážajúce? Že v kontraste s tým neporiadkom, čo si tu robíme sami, si vodné vtáky žijú svoj život – či plnohodnotný, ťažko povedať.

Napríklad,  labuť, čo hniezdila na Mikrorajóne si hniezdo uvila nielen z prútia a všakovakých drevín, zakomponovala do neho aj kúsky igelitov, ktorými to drevo bolo omotané. Je to naozaj smutný pohľad. Keď sa v igelitovom hniezde rodia mláďatá…

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor