Z podpálenia bytovky obvinili dvoch recidivistov

  • Región
  • 25. mája 2020, 15:31

Novomestskí kriminalisti v krátkom čase objasnili požiar bytovky v Novom Meste nad Váhom, ku ktorému došlo vo štvrtok 21. mája.

Zo zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci vyšetrovateľ obvinil 39-ročného Ladislava z okresu Nové Mesto nad Váhom, a taktiež 46-ročného Novomešťana Vladimíra zo zločinu všeobecného ohrozenia v súbehu s prečinom poškodzovanie cudzej veci spáchaného formou návodu a formou pomoci. Ani jeden z dvojice nebol pre políciu neznámy. Sú 8- a 11-krát súdne trestaní.

Jeden z obvinených vo večerných hodinách mal porozlievať benzín pred jeden z bytov a následne zapáliť. Vzniknutý požiar zachvátil vchodové dvere bytu a zariadenie bytu v blízkosti vchodových dverí. Taktiež došlo k zadymeniu ostatných spoločných častí bytového domu. Požiar si vyžiadal okamžitý zásah hasičov a následnú evakuáciu 19 obyvateľov obytného domu, nakoľko bol bezprostredne ohrozený ich život, zdravie a majetok. Pri požiari sa našťastie nik z evakuovaných osôb, ani žiaden obyvateľ bytovky nezranil. Zranenie  s doteraz neurčenou dobou liečenia utrpel muž, ktorý mal požiar založiť.

Poškodenému mužovi vznikla požiarom na dverách, nábytku a oblečení škoda asi 1000 eur. Škoda na bytovom dome a spoločných priestoroch nebola zatiaľ vyčíslená.

Novomestskí policajti dvojicu, ktorá mala požiar na svedomí v krátkom čase vypátrali a zadržali. Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli obaja obvinení z hore uvedených skutkov.
krpz

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor