Župa rozdeľovala tisíce rúšok, respirátorov i stovku ochranných oblekov

Trnavská župa opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji.

Zdroj: TTSK

Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv župa rozdeľuje poskytovateľom sociálnych služieb spravodlivo, a to bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

„Dnes sme zástupcom obecných a neverejných zariadení sociálnych služieb v kraji názorne ukázali, akým spôsobom sú ochranné prostriedky transparentne rozdeľované a distribuované. Trnavský kraj ku všetkým poskytovateľom pristupuje ako ku vlastným, pretože rovnocenne pomáhajú ľuďom odkázaným na sociálnu starostlivosť v dôsledku nepriaznivého životného osudu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 

Štát sa v kríze spôsobenej pandémiou ochorenia Covid-19 spoľahol na samosprávne kraje a preniesol na nich úlohu distribúcie ochranných pomôcok napriek tomu, že nemajú na to určené materiálne, technické, ani personálne kapacity.

Vo štvrtok 21. mája do zariadení sociálnych služieb po celom kraji distribuovali prostriedky zo Správy štátnych hmotných rezerv SR, konkrétne 280 500 kusov chirurgických rúšok, 1 873 kusov respirátorov typu FFP2, 97 ochranných oblekov a viac ako 48 litrov širokospektrálnej dezinfekcie.

Župa tak už zabezpečila prerozdelenie a distribúciu skoro milióna ochranných pomôcok pre zariadenia sociálnych služieb, ale aj lekárov v ambulanciách. V Trnavskom kraji aktuálne pôsobí 101 poskytovateľov, ktorí sociálne služby poskytujú 
na 148 miestach v kraji. 21 zariadení zriaďuje trnavská župa. 

Všetky informácie o distribúcii ochranných zdravotných pomôcok sú zverejnené na webovej stránke www.zdravazupa.sk.

ttsk

12 Shares

Najnovšie správy

Tento týždeň sa stratila 14-ročná dievčina Viktória. Naposledy bola u mamy v Piešťanoch, už je doma.
  • 15.07.2020, 10:06
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Od dnešného dňa 15. júla 2020 prevádzkovatelia terás nemusia tri mesiace platiť mestu daň za ich umiestnenie.
  • 15.07.2020, 09:41
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni hasili požiar za Lodenicou, zasahovali pri nehode motocyklistu, ktorý nabúral do auta a ušiel, odpratávali…
  • 15.07.2020, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 15. júla 2020
Meniny má Henrich, zajtra Drahomír