Na krytú plaváreň v Piešťanoch chce vraj prispieť Slovenská plavecká federácia

Téma mestskej plavárne opäť ožíva. Podľa našich informácií na krytú plaváreň v hodnote zhruba 4,3 milióna chce prispieť aj plavecká federácia, a to takmer polovicou sumy. Jednalo by sa realizáciu projektu, ktorý pre mesto nechalo vypracovať plavecké občianske združenie OZ Bazén Piešťany, ktoré momentálne prevádzkuje prenajatú krytú plaváreň v rekreačnom zariadení na Hlbokej ulici v Piešťanoch.

Súčasťou krytej plavárni by bol výcvikový bazén pre najmenších (v popredí) a osem dráhová dvadsaťpäťka pre športové plávanie i vodné pólo. (Autor: OZ Bazén Piešťany)

Keďže súčasný projekt plavárne bol navrhnutý podľa potrieb športových plavcov, ten vraj bude spĺňať prísne kritériá FINA, a tým i požiadavky Slovenskej plaveckej federácie pre športové plávanie a vodné pólo.

Bazény sú podľa projektu v budove krytej plavárne navrhované dva. Jeden je plavecký s rozmermi 25×21 metrov a hĺbkou 1,8 m. Bazén by mal mať osem dráh, každá so šírkou 2,5 m.

Ako súčasť krytej plavárne je navrhovaný aj malý výučbový bazén s rozmermi 15×5 m a hĺbkou vody 0,6 až 0,9 m. Po dĺžke plaveckého bazéna je navrhnutá malá tribúna určená pre športovcov.

Na vstupnom priečelí je projektovaná otvorená galéria pre rodičov, ktorí čakajú na deti počas tréningu, či pre divákov s kapacitou zhruba päťdesiat osôb. V zázemí sa bude nachádzať priestor pre jednoduchý bufet či malé regeneračné centrum.

Plaváreň by mala mať po dokončení kapacitou bazénovej techniky, ktorá by sa mohla v budúcnosti využiť aj pri prípadnom rozšírení o prístavbu na rekreačné účely.

Bazén by mal byť plnený vodou zo studne a po jej obmene sa vráti späť do zeme formou vsakovania. Tu sa využijú vrty, ktoré realizovalo mesto ešte v roku 2012.

Výstavba krytej mestskej plavárne je i naďalej zamýšľaná v areáli pozemkov súvisiacich s futbalovým štadiónom a hraničiacich s mestským parkom.

981 Shares

Najnovšie správy

Posledný júnový štvrtok podvečer spozorovali požiar stohu slamy s rozlohou asi 1800 metrov štvorcových pri poľnohospodárskom družstve v Dolnom Lopašove.
  • 01.07.2022, 11:53
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. júla 2022
Meniny má Berta, zajtra Miloslav