Klientske centrá od stredy 20. mája v plnej prevádzke

  • Spravodajstvo
  • 20. mája 2020, 08:32

Klientske centrá a kontaktné pracoviská Ministerstva vnútra SR (MV SR) budú od stredy 20. mája v plnej prevádzke v štandardných úradných hodinách v pondelok, utorok a štvrtok od 8:00 do 15:00, v stredu od 8:00 do 17:00 a v piatok od 8:00 do 14:00.

(Autor: minv)

Všetky vydané elektronické osvedčenia o evidencii časť 1 budú doručované na adresy určené občanmi. Keratová upozorňuje, že nebude možné si ich vyzdvihnúť na oddeleniach dokladov. Občianske preukazy, vodičské preukazy, cestovné pasy či úkony na úseku zbraní a streliva budú v režime bez obmedzení.

Bádateľne štátnych archívov budú pre verejnosť opätovne otvorené od pondelka 25. mája 2020, pričom od stredy 20. mája štátne archívy prijímajú žiadosti o predloženie archívnych dokumentov na štúdium. „I napriek uvoľňovaniu opatrení pripomíname možnosť využívania elektronického vybavovania z pohodlia domova prostredníctvom www.slovensko.sk. Využitím tejto formy sa správne poplatky znižujú o polovicu (najviac 70 eur),“ upozornila Keratová. Verejnosť môže na úhradu správnych poplatkov využiť mobilnú aplikáciu (https://www.posta.sk/subory/38936/prirucka-pre-mobilnu-aplikaciu-ekolok.pdf) alebo virtuálny eKolkomat (m.ekolky.gov.sk/Login.aspx).

Prostredníctvom elektronických služieb môžu klienti riešiť aj evidenčné úkony s vozidlami či požiadať o vydanie občianskeho preukazu z dôvodu zmeny trvalého pobytu alebo nahlásiť stratu či odcudzenie občianskeho preukazu v prípade, ak už občan bol držiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom.

Klienti môžu do budov okresných úradov a klientskych centier vstupovať len s rúškom, šálom alebo inou ochranou tváre. Každý návštevník je povinný pri vstupe do budovy použiť dezinfekčný prostriedok.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor