Malí Drahovčania sa vrátia do vynovenej škôlky

Keď sa skončí karanténa a do materských škôl sa budú môcť opäť vrátiť deti, malí Drahovčania budú určite príjemne prekvapení. V miestnej škôlke totiž v čase, keď bola prázdna, hučali vŕtačky, kladivá a ďalšie stroje. Pavilón P2 prešiel rekonštrukciou.

Šikovné ruky pútavo vyzdobili interiér, deti sa majú na čo tešiť. (Autor: FB GIT s.r.o. a Miroslava Ledeckého)

Budova sa dočkala dôležitých úprav. Vrbovská firma GIT, s.r.o., vykonala zateplenie obvodových stien, úpravy osadenia existujúcich výplní otvorov na fasáde, ale pracovala aj na streche – išlo o zateplenie plochej strechy vrátane montáže novej krytiny, klampiarskych výrobkov, strechy a bleskozvodu. Okrem toho sa počas rekonštrukcie venovali aj kompletnej výmene vykurovacích telies a rozvodov kúrenia, nahradeniu pôvodného zdroja vykurovania a kompletnej výmene elektroinštalácie objektu s novými LED svietidlami.

Materská škola v Drahovciach dostala novú zateplenú fasádu.

Napriek tomu, že to mala byť drobná rekonštrukcia, starosta obce Miroslav Ledecký priznal, že keď po prvých búracích prácach dorazil do priestorov škôlky, ani ju nespoznal. Napokon sa však všetko podarilo obnoviť v čase, keď mali deti štátom nariadené zostať doma. Starosta dokonca akcentoval aj výbornú spoluprácu a komunikáciu s firmou, ktorá rekonštrukciu dodávala.

A určite i vďaka tomu mohli po skončení „hrubej“ roboty prísť do priestorov učiteľky, školníčka i upratovačka, aby svojimi starostlivými a usilovnými rukami spoločne priestor nielen upratali, vyčistili, vydezinfikovali a sprevádzkovali všetky vnútorné priestory. Do pavilónu opäť nainštalovali nábytok, hračky i ďalšie pomôcky a interiér, ktorý azda onedlho opäť bude ponímať detský smiech a krik, pestro vyzdobili. Deti sa tak po návrate do škôlky majú na čo tešiť.

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín