Malí Drahovčania sa vrátia do vynovenej škôlky

Keď sa skončí karanténa a do materských škôl sa budú môcť opäť vrátiť deti, malí Drahovčania budú určite príjemne prekvapení. V miestnej škôlke totiž v čase, keď bola prázdna, hučali vŕtačky, kladivá a ďalšie stroje. Pavilón P2 prešiel rekonštrukciou.

Šikovné ruky pútavo vyzdobili interiér, deti sa majú na čo tešiť. (Autor: FB GIT s.r.o. a Miroslava Ledeckého)

Budova sa dočkala dôležitých úprav. Vrbovská firma GIT, s.r.o., vykonala zateplenie obvodových stien, úpravy osadenia existujúcich výplní otvorov na fasáde, ale pracovala aj na streche – išlo o zateplenie plochej strechy vrátane montáže novej krytiny, klampiarskych výrobkov, strechy a bleskozvodu. Okrem toho sa počas rekonštrukcie venovali aj kompletnej výmene vykurovacích telies a rozvodov kúrenia, nahradeniu pôvodného zdroja vykurovania a kompletnej výmene elektroinštalácie objektu s novými LED svietidlami.

Materská škola v Drahovciach dostala novú zateplenú fasádu.

Napriek tomu, že to mala byť drobná rekonštrukcia, starosta obce Miroslav Ledecký priznal, že keď po prvých búracích prácach dorazil do priestorov škôlky, ani ju nespoznal. Napokon sa však všetko podarilo obnoviť v čase, keď mali deti štátom nariadené zostať doma. Starosta dokonca akcentoval aj výbornú spoluprácu a komunikáciu s firmou, ktorá rekonštrukciu dodávala.

A určite i vďaka tomu mohli po skončení „hrubej“ roboty prísť do priestorov učiteľky, školníčka i upratovačka, aby svojimi starostlivými a usilovnými rukami spoločne priestor nielen upratali, vyčistili, vydezinfikovali a sprevádzkovali všetky vnútorné priestory. Do pavilónu opäť nainštalovali nábytok, hračky i ďalšie pomôcky a interiér, ktorý azda onedlho opäť bude ponímať detský smiech a krik, pestro vyzdobili. Deti sa tak po návrate do škôlky majú na čo tešiť.

233 Shares

Najnovšie správy

Jedni zbierajú druhý robia neporiadok. Ako je možné, že niekto si niečo na Lido donesie, obsah konzervy, fľaše či igelitového…
  • 26.05.2020, 00:01
  • Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
Kým bežní smrteľníci mali už minulý piatok večer vyložené nohy pri televízii a chystali si pivo k večerným správam, dobrovoľní…
  • 26.05.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
utorok, 26. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan