Vďaka postave doktora Johna Watsona spoznáva Sherlocka Holmesa

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Martinus)

Vydavateľstvo SnowMouse Publishing vydáva od roku 2016 príbehy Sherlocka Holmesa (A. C. Doyle: Sherlock Holmes 1 – 5) vo výbornom preklade Jána Kamenistého, ktorý sa vyhral s archaickosťou textu, odkazy, listy alebo správy v texte musí čitateľ lúštiť vďaka inému typu písma a ilustrácie – maľby Jula Nagya dodávajú príbehom autentickú atmosféru.

Čitateľ vďaka postave doktora Johna Watsona spoznáva Sherlocka Holmesa, brilantného detektíva, odborníka v literatúre, politike, filozofii, s vynikajúcimi znalosťami z astronómie, anatómie, botaniky, geológie, chémie, navyše huslistu, šermiara, boxera, vášnivého fajčiara fajky (občas sa nevyhne morfiu a kokaínu). Viete, že Doyle sa pri vytvorení postavy Sherlocka Holmesa inšpiroval postavou C. A. Dupina, ktorú vymyslel E. A. Poe?

8 Shares

Najnovšie správy

Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš