Autobusy v Trnavskom kraji budú jazdiť ako cez prázdniny

  • Nezaradené / Školy / Kraj / Spravodajstvo
  • 9. mája 2020, 11:45

Cestujúci budú mať k dispozícii 90 percent autobusových spojov, k stopercentnej dopravnej obslužnosti by prišlo v prípade otvorenia základných a stredných škôl.

(Autor: am)

Prímestské autobusy v Trnavskom kraji budú od pondelka 11. mája jazdiť v režime školských prázdnin. Oproti súčasnému obmedzenému režimu budú mať cestujúci podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča k dispozícii 90 percent autobusových spojov. K návratu stopercentnej dopravnej obslužnosti by prišlo len v prípade otvorenia základných a stredných škôl.

„Dôvodom zmeny je postupné uvoľňovanie reštrikčných opatrení v súvislosti s bojom proti ochoreniu COVID-19. Rastie počet cestujúcich, ktorí sa potrebujú dostať do práce,“ povedal k prázdninovému režimu prímestských autobusov Viskupič. Časy odchodov autobusov si môžu cestujúci pozrieť na webových stránkach autodopravcov Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Autobusy jazdili od 17. marca podľa sviatočného alebo medzisviatočného cestovného poriadku. Župa a dopravcovia tak reagovali na vtedajšiu situáciu s koronavírusom. Okrem toho bola doprava odvtedy z hygienických dôvodov bezplatná, opäť platiť sa začalo až 2. mája.

Prímestskú autobusovú dopravu vo verejnom záujme zabezpečujú v Trnavskom samosprávnom kraji traja dopravcovia. V Trnave a okolí je to Arriva Trnava, na juhu kraja SAD Dunajská Streda a na Záhorí SKAND Skalica.

11 Shares

Najnovšie správy

Jedni zbierajú druhý robia neporiadok. Ako je možné, že niekto si niečo na Lido donesie, obsah konzervy, fľaše či igelitového…
  • 26.05.2020, 00:01
  • Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
Kým bežní smrteľníci mali už minulý piatok večer vyložené nohy pri televízii a chystali si pivo k večerným správam, dobrovoľní…
  • 26.05.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
utorok, 26. mája 2020
Meniny má Dušan, zajtra Iveta