Jaroslav Lušňák: Seniorský hokej v Piešťanoch chýba, chcem ho obnoviť

Už koncom januára prezradil prezident hokejového klubu ŠHK 37 Piešťany Jaroslav Lušňák plán vrátiť do Piešťan opäť seniorský hokej, ktorý bol s kúpeľným mestom dlhé roky spätý a v posledných rokoch tu chýba. Aktuálna situácia mnohé veci zmenila a stále komplikuje, no podľa šéfa piešťanského klubu je táto otázka stále otvorená.

Vrchol svojej éry zažili "piešťanskí havrani", ako sa hokejistom ŠHK 37 Piešťany prezývalo v rokoch 2012 - 2016, kedy účinkovali v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. (Autor: Laco Duračka)

„Som pevne presvedčený, že mužský hokej do Piešťan patrí a treba ho sem vrátiť. Po viacročnej prestávke, kedy tu áčko nefunguje mi ľudia stále hovoria, že tu hokej chýba a či ho nevrátime naspäť. Trošku to aktuálna situácia pribrzdila, ale určite tento problém nemáme my, ale väčšina športových kluboch na Slovensku. Som pripravený, že ako to bude možné tak seniorský hokej v našom meste opäť obnovíme,“ povedal prezident ŠHK 37 Piešťany v rozhovore pre Trnavské rádio.

Aktuálna kríza spojená zapríčinená koronavírusom športovému odvetviu rozhodne nepomáha, hokeju nevynímajúc. Napriek tomu verí prezident ŠHK 37 Piešťany v zlepšenie situácie a podľa jeho slov by malo byť obnovenie seniorského hokeja v Piešťanoch stále v hre. „Určite je to ovplyvňujúci faktor. Vidíme, čo sa deje vo svete s ekonomikou, na čo je šport bezprostredne naviazaný. Uvidíme, ako sa k tomu postaví štát, a tiež do závisí aj od ľudí, v akom počte budú chodiť na štadióny. Ja dúfam, že sa hokejové súťaže začnú v septembri a my budeme v tom súčasťou,“ pokračoval Lušňák.

Vrchol svojej éry zažili „piešťanskí havrani“, ako sa hokejistom ŠHK 37 Piešťany prezývalo v rokoch 2012 – 2016, kedy účinkovali v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, kde dokonca skončili dvakrát na štvrtej priečke. Seniorská kategória ŠHK 37 Piešťany naposledy fungovala v sezóne 2016/2017, kedy hrali 2. ligu, tretiu najvyššiu súťaž na Slovensku.

Ak by sa hokejové „áčko“ podarilo opäť obnoviť, s najväčšou pravdepodobnosťou by ŠHK 37 Piešťany vstúpil opäť do tretej najvyššej súťaže na Slovensku, teda 2. hokejovej ligy. V prípade, že by bola k dispozícii voľná licencia z 1. ligy, klub by možno usiloval o jej získanie. „Podľa hierarchie musíme začať druhou ligou, teda treťou najvyššou. Je tu však aj možnosť nastúpiť do prvej ligy, čo je vecou jednania a licenčných podmienok,“ priblížil Lušňák. 

Podľa Jaroslava Lušňáka by gro družstva by malo byť postavené z mladých domácich odchovancov, doplnených o skúsenejších hráčov pochádzajúcich z Piešťan. „S viacerými hráčmi už som sa bavil. Či už s mladými alebo aj so staršími a skúsenejšími, že by vrátili piešťanskému hokeju, čo im v minulosti dal. Chcem, aby ľudia chodili pozerať na piešťanských chalanov,“ podotkol na margo možného hráčskeho kádra dlhoročný hokejový funkcionár. 

42 Shares

Najnovšie správy

Jedni zbierajú druhý robia neporiadok. Ako je možné, že niekto si niečo na Lido donesie, obsah konzervy, fľaše či igelitového…
  • 26.05.2020, 00:01
  • Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
Kým bežní smrteľníci mali už minulý piatok večer vyložené nohy pri televízii a chystali si pivo k večerným správam, dobrovoľní…
  • 26.05.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
utorok, 26. mája 2020
Meniny má Dušan, zajtra Iveta