Nehnevajte sa na seniorov, pečú, varia aj deťom zamestnaných rodičov

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Blogy / Blogy
  • 11. apríla 2020, 10:51

Nákupná horúčka týchto dní evokuje v mnohých ľuďoch negatívny postoj voči naším seniorom. Áno, oni nakupujú od deviatej do dvanástej – a aj mimo týchto hodín. My sa rozčuľujeme, že prídeme po dvanástej do obchodu a mnoho základných vecí v policiach niet. Ale zamyslel sa niekto prečo? A naozaj za to nemôžu seniori?


Droždie vraj dostať kúpiť len skoro ráno. (Autor: vd)

Pred vyhlásením núdzového stavu naše deti chodili do predškolských zariadení, kde sa aj stravovali,  mládež študovala a mala zabezpečenú stravu v školských a študentských jedálňach, ľudia v zamestnaní mali tiež stravu či už v stravovacom zariadení, alebo v reštauráciách vo forme menu. Tieto zariadenia si tovar nakupovali vo veľkoskladoch a nevyčerpávali tak kapacity nákupných centier. Krajina sa zastavila. Vo veľkej miere o školákov, ktorých rodičia museli ostať pracovať aj naďalej sa musia tak, či tak postarať naši seniori.

Ale v úplne všetkých prípadoch – varí sa doma… a bez zásobovania z veľkoskladov!

Čiže ani pri maximálnom úsilí obchodných centier sa nemôže podariť uspokojiť všetkých ľudí s ich požiadavkami na nedostatkový tovar. A v neposlednom rade: Ešte pred seniormi sa do obchodov od siedmej rána derú ambiciózni snaživci. Tí zoženú všetko. A práve toto je pozoruhodná skupina ľudí, ktorých by som chcela dať do pozornosti. Kým väčšina národa využíva možnosť oddychu a v dobe, keď táto skupina už obúva topánky a beží na nákup, sa ešte len prevaľujeme na druhý bok a snívame. A práve túto  skupinu dávam do pozornosti potenciálnym zamestnávateľom hľadajúcim spoľahlivé pracovné sily, lebo je veľmi dôležitá pre rozvoj našej padajúcej ekonomiky a hospodárstva. Sú flexibilní, zdolávajú nástrahy a prekážky a tvrdo idú za svojím cieľom. Šikovnejší vyhráva!  Droždie vraj dostať kúpiť len skoro ráno. Tak sa nehnevajme na seniorov a užime si krásne sviatky.

Čitateľka Jana z Piešťan

69 Shares

Najnovšie správy

Jedni zbierajú druhý robia neporiadok. Ako je možné, že niekto si niečo na Lido donesie, obsah konzervy, fľaše či igelitového…
  • 26.05.2020, 00:01
  • Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
Kým bežní smrteľníci mali už minulý piatok večer vyložené nohy pri televízii a chystali si pivo k večerným správam, dobrovoľní…
  • 26.05.2020, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
utorok, 26. mája 2020
Meniny má Dušan, zajtra Iveta